Partia Islamu zapowiada swój start w jesiennych wyborach samorządowych, jakie odbędą się Belgii. Ugrupowanie chce wprowadzenia szariatu.

Belgijska Partia Islamu w wyborach w 2012 roku zdobyła dwa mandaty radnych, z czego jeden w stołecznej Brukseli.

Politycy tego ugrupowania chcą rozdzielenia kobiet od mężczyzn w środkach transportu publicznego. Nasz pomysł to efekt próśb kobiet, które były napastowane, które były lżone, przez źle wykształconych ludzi, przez zboczeńców – oświadczył w rozmowie z Euronews Abdelhay Bakkali Tahiri, przewodniczący Partii Islamu. Zaznaczył, że takie rozwiązanie istnieje w Japonii, gdzie w godzinach szczytu jeżdżą autobusy przeznaczone wyłącznie dla kobiet.

ZOBACZ TAKŻE: Belgia: muzułmańskie przedszkolaki udawały podcinanie gardeł

Nie jest to jedyny postulat formacji, który budzi duże wątpliwość. Partia Islamu chciałaby także wprowadzenia w Belgii prawa szariatu. Ugrupowanie szuka poparcia wśród konserwatywnych muzułmanów, podkreślając oficjalnie, że nie chce naruszać belgijskiej konstytucji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Euronews przypomina, że w Belgii mieszka obecnie ok. 800 tys. wyznawców islamu, stanowiących ok. 7-8 proc. wszystkich mieszkańców tego kraju.

Kresy.pl / rp.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz