W wydanym w sobotę oświadczeniu konserwatywna partia Vox skrytykowała „Strategię przeciwko przemocy seksualnej” przyjętą w piątek przez hiszpański socjalistyczny rząd Walencji, która wprowadza obowiązkową edukację seksualną dla dzieci w wieku od 6 lat w szkołach w regionie – poinformował portal News Beezer.

Jak poinformował portal News Beezer, w wydanym w sobotę oświadczeniu konserwatywna partia Vox skrytykowała „Strategię przeciwko przemocy seksualnej” przyjętą w piątek przez hiszpański socjalistyczny rząd Walencji, która wprowadza obowiązkową edukację seksualną dla dzieci w wieku od 6 lat w szkołach w regionie.

Jest to rażące naruszenie prawa rodziców do edukowania swoich dzieci o wartościach moralnych, które uznają za właściwe, zgodnie z art. 27 ust. 3 konstytucji hiszpańskiej – uważa Vox. Nowy przedmiot ma zostać wprowadzony w ciągu maksymalnie 4 lat i dotyczy wszystkich poziomów nauczania we wszystkich szkołach w regionie.

Zobacz też: Hiszpania: Nauczyciel został zawieszony. Powód: powiedział, że istnieją dwie płcie

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

180 PLN    (0.81%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Strategia zakłada organizację zajęć szkolnych i pozalekcyjnych w celu „podniesienia świadomości na temat przeciwdziałania przemocy seksualnej”. Na podstawie dokumentu zatwierdzonego przez rząd Walencji regionalne ministerstwo edukacji przygotuje materiały dydaktyczne do wykorzystania w klasie, aby „zdekonstruować i zaatakować przemoc seksualną”, poinformował w piątek El Mundo.

Wicepremier regionu i minister ds. równości płci i polityki integracyjnej Monica Oltra powiedziała, że ​​„wczesna edukacja w związkach afektywno-seksualnych jest konieczna, aby dzieci zrozumiały, że te (relacje) powinny odbywać się z poszanowaniem wolności i wzajemnym szacunkiem” – czytamy na stronie internetowej regionalnego rządu Walencji.

Według Vox są to wysiłki na zaszczepieniu seksualności u 6-letnich dzieci, które wciąż są dalekie od pełnego rozwinięcia swojej osobowości – powiedziała Ana Vega cytowana w sobotę przez dziennik La Razon. Nie wiemy, dlaczego lewica ma taką obsesję na punkcie seksu ani jakie interesy ma we wprowadzaniu seksu do szkół – dodała.

Tylko rodzice są odpowiedzialni za moralne wychowanie swoich dzieci i powinni mieć możliwość wyboru, czego i kiedy uczyć się o edukacji seksualnej. Lewica wyrządza nieodwracalną szkodę pokoleniu dzieci ucząc je upolitycznionej wizji świata – twierdzi partia.

Zobacz też: Hiszpania: rząd: coroczne szczepienia przeciw Covid-19, możliwa trzecia dawka

Kresy.pl/News Beezer

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz