W stolicy Ukrainy odbywała się dzisiaj Marsz Równości organizowany przez środowiska homoseksualistów. Przeszedł bez większych zakłóceń.

Marsz homoseksualistów zgromadził w Kijowie około tysiąca i bez przeszkód przeszedł całą zaplanowaną trasę do Placu Lwa Tłustego. Uczestnicy marszu homoseksualistów skandowali hasła: „Prawa człowieka ponad wszystko”, „Buntuj się, ale nie oddawaj swoich praw”, „Kraj dla wszystkich”. W pochodzie kroczyli przedstawiciele dyplomatyczni innych państw, przede wszystkim zachodnich. Na zakończenie pochodu organizatorzy dziękowali funkcjonariuszom za ochronę ich demonstracji. Według ukraińskiej agencji informacyjnej policjantów było ponad pięciokrotnie więcej niż samych homoseksualistów i ich sympatyków.

Doszło do kilku prób przerwanie przez policyjnego kordonu i zakłócenia pochodu. Jednej z przeciwniczek marszu udało się odebrać kobiecie idącej w pochodzie flagę i uciec. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali sześć osób. Ma znajdować się się wśród nich parlamentarzysta nacjonalistycznej partii Swoboda.

Czytaj także: Kijów: Zlikwidowano sieć domów publicznych dla gości Eurowizji

unian.net/kp.ru/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz