W stolicy Ukrainy odbywała się dzisiaj Marsz Równości organizowany przez środowiska homoseksualistów. Przeszedł bez większych zakłóceń.

Marsz homoseksualistów zgromadził w Kijowie około tysiąca i bez przeszkód przeszedł całą zaplanowaną trasę do Placu Lwa Tłustego. Uczestnicy marszu homoseksualistów skandowali hasła: „Prawa człowieka ponad wszystko”, „Buntuj się, ale nie oddawaj swoich praw”, „Kraj dla wszystkich”. W pochodzie kroczyli przedstawiciele dyplomatyczni innych państw, przede wszystkim zachodnich. Na zakończenie pochodu organizatorzy dziękowali funkcjonariuszom za ochronę ich demonstracji. Według ukraińskiej agencji informacyjnej policjantów było ponad pięciokrotnie więcej niż samych homoseksualistów i ich sympatyków.

Doszło do kilku prób przerwanie przez policyjnego kordonu i zakłócenia pochodu. Jednej z przeciwniczek marszu udało się odebrać kobiecie idącej w pochodzie flagę i uciec. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali sześć osób. Ma znajdować się się wśród nich parlamentarzysta nacjonalistycznej partii Swoboda.

Czytaj także: Kijów: Zlikwidowano sieć domów publicznych dla gości Eurowizji

unian.net/kp.ru/kresy.pl

 

Reklama1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz