Państwo Islamskie (IS) rozpoczęło w mediach społecznościowych kampanię werbowania tzw. “samotnych wilków” do działań w różnych państwach, m.in. w Hiszpanii. Zaleca w ostatniej publikacji “przyciąganie do dżihadu” (świętej wojny) islamskich imigrantów i kobiet – napisał La Razon w niedzielę.

Państwo Islamskie daje też szereg rekomendacji, których celem jest podżeganie do terroryzmu – pisze PAP, powołując się na hiszpański dziennik. La Razon zwraca uwagę, że zamachy terrorystyczne w Europie były przeprowadzone przez infiltrowanych wśród imigrantów dżihadystów, np. ataki w Paryżu z 2015 r. oraz na bazylikę w Nicei z 2020 r. Hiszpańska policja w ostatnim czasie trzykrotnie przechwyciła i uniemożliwiła próby infiltracji bojowników islamskich w Hiszpanii.

IS pisze w swojej publikacji, że “podżeganie do dżihadu jest powinnością i nakazem, jaki Bóg wskazał Swojemu Prorokowi w celu nakłaniania wiernych do walki i zachęcania do niej”.

Zobacz także: W Niemczech i Danii zatrzymano 14 osób planujących zamach. Służbom pomógł Polak

“Jego troską jest walczyć z nieprzyjaciółmi” – napisano w komunikacie. Potencjalnych kandydatów przekonuje się, że ich wola i pomoc Allaha wystarczą do osiągnięcia celu. IS zachęca także kobiety do udziału w atakach terrorystycznych.

W lipcu ub. roku szef niemieckiej Federalnej Służby Wywiadu ostrzegł przed odradzaniem się terroryzmu islamskiego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W lutym 2021 roku dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie zagroziła w internecie nowymi atakami. Eksperci ds. zwalczania terroryzmu byli zdania, że groźby odnosiły się do Hiszpanii, ponieważ komunikaty w języku arabskim zostały opatrzone hiszpańskimi napisami.

Zobacz także: Państwo Islamskie wezwało do przeprowadzania zamachów w Arabii Saudyjskiej za negocjacje z Izraelem

pap / wnp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply