Oświadczenie władz gminy Bircza ws. usunięcia Birczy z tablicy pamiątkowej przy Grobie Nieznanego Żołnierza

Wójt gminy Bircza i przewodniczący rady gminy Bircza wydali oświadczenie w sprawie tablicy pamiątkowej przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Z nowej tablicy na Grobie Nieznanego Żołnierza, upamiętniającej żołnierzy polskich walczących z UPA, usunięto Birczę. Potwierdza to informacje, które podaliśmy, że MON w efekcie nacisków rozważało takie działanie. Pytania w tej sprawie skierowane do ministerstwa obrony pozostają bez odpowiedzi. Z tablic kresowych zamontowanych na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie, upamiętniających polskich żołnierzy walczących z bandami OUN-UPA, zniknęła nazwa Birczy.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

7342.32 PLN    (33.37%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W związku z wyżej opisanym incydentem, władze gminy Bircza opublikowały dzisiaj następujące oświadczenie:

Kresy.pl / Twitter

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Lepus
  Lepus :

  Hańba, hańba, po trzykroć hańba !!! Widać, że tak urośli już w piórka, że im nie potrzeba głosów wyborców? Ludzie pamiętają tamte czasy, odpłaca przy urnach. Podkarpacie zawsze było bastionem zdrowej krwi patriotycznej. Pochodzę i mieszkam w tych okolicach (ok 30km od Birczy). Podłość, brak słów, tym bardziej, że bronili Birczy także byli żołnierze AK. Dalej właźcie upa-dlińcom, a niedługo odpłacą nam za taka „politykę”.

 2. Laszka
  Laszka :

  Brawo wojt gminy Bircza. Mlody, nieumoczony w uklady ( poczytalam teraz o nim) czlowiek na przyszlosc. W nastepnym roku wiecej takich.

  PIS sam sie usuwa z zycia publicznego. Niech zalatwiaja sobie posady w banderlandzie. Moze cos po Nowaku tam dla nich zostanie.