Oświadczenie władz gminy Bircza ws. usunięcia Birczy z tablicy pamiątkowej przy Grobie Nieznanego Żołnierza

Wójt gminy Bircza i przewodniczący rady gminy Bircza wydali oświadczenie w sprawie tablicy pamiątkowej przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Z nowej tablicy na Grobie Nieznanego Żołnierza, upamiętniającej żołnierzy polskich walczących z UPA, usunięto Birczę. Potwierdza to informacje, które podaliśmy, że MON w efekcie nacisków rozważało takie działanie. Pytania w tej sprawie skierowane do ministerstwa obrony pozostają bez odpowiedzi. Z tablic kresowych zamontowanych na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie, upamiętniających polskich żołnierzy walczących z bandami OUN-UPA, zniknęła nazwa Birczy.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

W związku z wyżej opisanym incydentem, władze gminy Bircza opublikowały dzisiaj następujące oświadczenie:

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Kresy.pl / Twitter

Czytaj kolejny artykuł
4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Lepus
    Lepus :

    Hańba, hańba, po trzykroć hańba !!! Widać, że tak urośli już w piórka, że im nie potrzeba głosów wyborców? Ludzie pamiętają tamte czasy, odpłaca przy urnach. Podkarpacie zawsze było bastionem zdrowej krwi patriotycznej. Pochodzę i mieszkam w tych okolicach (ok 30km od Birczy). Podłość, brak słów, tym bardziej, że bronili Birczy także byli żołnierze AK. Dalej właźcie upa-dlińcom, a niedługo odpłacą nam za taka „politykę”.