Pięciu irackich żołnierzy i trzech cywilów zostało zabitych w Iraku w wyniku ataku przeprowadzonego przez bojowników Państwa Islamskiego – przekazuje w środę portal Middle East Monitor.

Jak podał portal Middle East Monitor (MEM), w wyniku środowy ataków przeprowadzonych przez bojowników ISIS, w Iraku zginęło pięciu żołnierzy i trzy osoby z personelu cywilnego.

Żołnierze szesnastej dywizji irackiej piechoty podczas pełnienia służby na posterunku kontrolnym na drodze do Baiji w regionie Saladin zostali ostrzelani przez bojowników Państwa Islamskiego. W wyniku strzelaniny zostało zabitych dwóch irakijczyków, jeden z żołnierzy został ranny.

Tego samego dnia w bazie dwudziestej trzeciej brygady zostały zdetonowane ładunki wybuchowe, które wysadziły samochody należące do jednostki. Do zdarzenia doszło niedaleko wsi Makhjas w regionie Dijala, zginęło dwóch irackich żołnierzy.

Z kolei w wiosce Aljawa, członkowie ISIS zaatakowali cywilny pojazd należący do kurdyjskiego żołnierza, zginął razem z żoną. W wyniku ataku została ranna także jego trzyletnia córka.

Terroryści zaatakowali również farmę w Makjas, po spaleniu trzech akrów upraw i zniszczeniu ciągników należących do farmerów, porwali dwóch mężczyzn. Ciała rolników zostały znalezione później tego samego dnia.

Jak przekazywaliśmy na naszym portalu, w ostatnim czasie doszło do licznych ataków tzw. państwa islamskiego w Iraku, co wpisuje się w zauważalną szerszą ofensywę ugrupowania w różnych częściach globu. Koronawirus wzmożył także wysiłki propagandowe ISIS. Terroryści określają go jako zemstę Allaha za zabicie byłego ich przywódcy Abu Bakra al-Baghdadiego czy za złe traktowanie muzułmańskiej populacji Ujgurów w Chinach.

Dzięki pandemii koronawirusa tzw. państwo islamskie może bezkarnie atakować siły bezpieczeństwa w całym Iraku. W samym kwietniu miało miejsce 110 incydentów, czyli najwięcej od grudnia 2019 r. O niektórych atakach informowaliśmy, tak jak o tym w Sammarze, gdzie zginęło dziesięciu członków irackiej milicji. Wedle ekspertów ISIS dysponuje nawet 3000 bojowników w samym tylko Iraku.

Kresy.pl/MEM

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply