Węgry oferują Iranowi pomoc w rozwoju cywilnego programu nuklearnego.

„Mój kraj bardzo chętnie będzie współpracował z Iranem w tej dziedzinie”– powiedział w Teheranie Viktor Orban odnosząc się do rozwoju cywilnego programu jądrowego.

To pierwsza od 27 lat wizyta węgierskiego szefa rządu w Iranie. „Zachowanie moich poprzedników było niemądre i pozbawione logiki”– stwierdził Orban. Jego zdaniem należy szybko nawiązać i rozwinąć współpracę gospodarczą.

Przeczytaj także: Orban w Iranie. „To początek nowej ery we wzajemnych stosunkach”

14 lipca tego roku Iran i sześć mocarstw światowych podpisały porozumienie. Teheran ma zrezygnować z wojskowego programu jądrowego w zamian za zdjęcie sankcji i umożliwienie wyjścia z międzynarodowej izolacji.

PAP/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz