Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę śmierć poniosło co najmniej 102 ukraińskich cywilów – poinformowała w poniedziałek Wysoka Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka Michelle Bachelet.

Bachelet przemawiała w poniedziałek na sesji otwierającej obrady Rady Praw Człowieka ONZ w Genewie. Przekazała, że na Ukrainie odnotowano już 102 ofiary śmiertelne wśród ukraińskich cywilów – podaje agencja Reuters. Dodała, że od początku konfliktu rannych zostało 304 cywilów.

“Większość cywilów zginęło w rezultacie szeroko rozumianych eksplozji, włączając w to ostrzał z ciężkiej artylerii i wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet, oraz w nalotach” – powiedziała.

Raport ONZ wskazuje, że z Ukrainy uciekło z powodu rosyjskiej inwazji ok. 422 tys. osób, a jeszcze więcej zostało przesiedlonych w obrębie kraju.

W niedzielę informowaliśmy, że Rada Bezpieczeństwa ONZ zwołała w trybie pilnym specjalną sesję Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w związku z sytuacją na Ukrainie. Sesja odbywa się w poniedziałek. Głosowanie proceduralne uniemożliwiło zgłoszenie weta Rosji.

Zobacz także: Ukraina złożyła skargę na Rosję do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze

reuters.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply