Premier Izraela Naftali Bennett w niedzielnej rozmowie telefonicznej zaproponował rosyjskiemu prezydentowi Władimirowi Putinowi mediację w sprawie Ukrainy, poinformowała służba prasowa Kremla.

Kreml przekazał, że Putin poinformował Bennetta o „specjalnej operacji wojskowej w obronie Donbasu”. „Stwierdzono również, że rosyjska delegacja jest w białoruskim Homelu i jest gotowa do rozmów z przedstawicielami Kijowa, którzy dotychczas prezentowali niekonsekwentne podejście i nie wykorzystali jeszcze tej okazji” – czytamy w komunikacie.

Rozmowa telefoniczna odbyła się z inicjatywy Izraela. Strony zgodziły się kontynuować kontakty dwustronne na różnych szczeblach.

Kilka dni temu ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski poprosił premiera Naftaliego Bennetta, aby Izrael był mediatorem w rozmowach pomiędzy Rosją i Ukrainą.

Jak informowaliśmy w naszej relacji na żywo, ukraińska delegacja przyleciała dziś na rozmowy ze stroną rosyjską na ukraińsko-białoruską granicę. W skład delegacji wchodzą m.in. lider parlamentarnej frakcji „Sługa Narodu” Dawyd Arachamia, minister obrony Ołeksij Reznikow, doradca prezydenta Mychajło Podolak – poinformowało biuro prezydenta Zełenskiego.

Kresy.pl / tass.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz