W czwartek 15 cudzoziemców podjęło próbę nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Zatrzymano również 2 osoby, które przewoziły nielegalnych migrantów.

6 lipca 15 cudzoziemców podjęło próbę nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Zatrzymano również 2 osoby, które przewoziły nielegalnych migrantów.

Na terytorium Polski usiłowali przedostać się obywatele: Indii, Afganistanu, Somalii, Jemenu, Etiopii, Gambii, Erytrei, Algierii, Sri Lanki i Bangladeszu. W okolicach Krynek 6 obywateli Gambii przekroczyło graniczną rzekę Świsłocz. Działania związane z udaremnieniem nielegalnej migracji prowadzili również funkcjonariusze z Placówek SG: w Narewce, Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych, Mielniku i w Czeremsze.

Na odcinku służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Bobrownikach i Białowieży zatrzymano 2 kurierów. 32-letni obywatel Ukrainy przewoził 6 obywateli Etiopii i obywatela Somalii, a 25-letni obywatel Turkmenistanu obywatela Afganistanu.

W środę zatrzymano trzech Ukraińców przemycających imigrantów. Około godziny 21:00 w rejonie ochranianym przez Placówkę SG w Dubiczach Cerkiewnych funkcjonariusze w Centrum Nadzoru Bariery zaobserwowali grupę 95 osób, które nielegalnie przekroczyły polsko – białoruską granicę. Natychmiast podjęto działania w celu ujęcia osób. Wśród ujawnionych cudzoziemców byli tylko dorośli mężczyźni pochodzący z Syrii, Jemenu, Somalii, Konga, Indii, Erytrei i Egiptu. Dwie osoby, prawdopodobnie przewodnicy zawróciły na Białoruś.

Próby nielegalnego przedostania się na terytorium Polski odnotowano również na odcinkach służbowej odpowiedzialności placówek SG w Narewce, Białowieży i Mielniku.

W rejonie Dubicz Cerkiewnych zatrzymano dwóch pochodzących z Ukrainy kurierów. 41- latka przewoziła busem 11 Syryjczyków, a kolejnych 5 Syryjczyków usiłował przewieźć 25- latek. Kolejny kurier, także pochodzący z Ukrainy w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej wpadł w okolicach Mielnika. Przyjechał on w pobliże granicy państwowej, aby odebrać 3 Afgańczyków.

W niedzielę Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński poinformował o wysłaniu na granicę polsko-białoruską 500 funkcjonariuszy policji.

“W związku z napiętą sytuacją na granicy z Białorusią, podjąłem decyzję o wzmocnieniu naszych sił grupą 500 funkcjonariuszy Policji z oddziałów prewencji i kontrterrorystami. Dołączą oni do 5000 funkcjonariuszy Straży Granicznej i 2000 żołnierzy pilnujących bezpieczeństwa tej granicy” – czytamy.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply