Policja z Warki zatrzymała w niedzielę czterech obcokrajowców – obywateli Gruzji i Ukrainy w wieku 41-56 lat. Postawiono im zarzuty posiadania znacznej ilości kokainy i niezatrzymania się do kontroli drogowej. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

W niedzielę funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Warce zauważyli nieprawidłowo zaparkowaną osobową mazdę. Kierowca zaczął uciekać, gdy policjanci chcieli podjąć czynności służbowe. Funkcjonariusze dali wyraźny znak do zatrzymania samochodu. Kierowca zaczął uciekać zamiast zastosować się do ich poleceń – podał w poniedziałek portal grojec24.net. Po pościgu bocznymi uliczkami, kierowca w pewnym momencie zjechał z drogi i uderzył przednim zderzakiem w podłoże, po czym się zatrzymał.

Zatrzymano 56-letniego obywatela Gruzji, który kierował samochodem oraz jego trzech kolegów, dwóch obywateli Gruzji i obywatela Ukrainy. Okazało się, że przewozili znaczne ilości kokainy. 300 ml płynnej kokainy to około 300 porcji, których wartość rynkowa mogła wynieść nawet blisko 100 tys. złotych.

Zobacz także: Kołobrzeg: Pięć radiowozów ścigało pijanego Ukraińca. Mężczyzna uszkodził dwa auta policyjne [+VIDEO]

Zatrzymani usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Kierujący samochodem usłyszał dodatkowo zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Sąd aresztował mężczyzn na trzy miesiące.

Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Gdańsk: Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy z Ukrainy. Miał prawie 2 promile

grojec24.net / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply