Obywatel Angoli zatrzymany za przemyt nielegalnych imigrantów

W sobotę Straż Graniczna poinformowała o zatrzymaniu obywatela Angoli, który przewoził nielegalnych imigrantów. Grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.

Straż Graniczna poinformowała w sobotę, że poprzedniej doby na terytorium Polski usiłowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 29 cudzoziemców, m.in. obywateli Ghany i Syrii. „Zdarzenia [miały miejsce] na odcinkach #PSGBobrowniki i #PSGBiałowieża W m. Magdalenka (#PSGTerespol) zatrzymano kuriera ob. Angoli -przewoził 3 ob. Ghany” – przekazała SG. 

Także w środę Straż Graniczna informowała o zatrzymaniu dwóch kolejnych „pomocników” przy nielegalnym przekraczaniu polsko-białoruskiej granicy. Obywatel Ukrainy i ob. Mołdawii przewozili 6 nielegalnych imigrantów.

Zwracaliśmy uwagę, że obcokrajowcy stanowili w ubiegłym roku prawie 90 proc. osób zatrzymanych za pomoc przy nielegalnym przekraczaniu granicy (art. 264. § 3. kodeksu karnego). Podobnie wyglądała sytuacja na początku bieżącego roku.

Zobacz także: Czterej Ukraińcy i Gruzin zatrzymani za przemyt nielegalnych imigrantów

Informowaliśmy też, że wśród poszukiwanych przez policję na podstawie artykułu 264 § 3 kodeksu karnego (organizowanie nielegalnej imigracji) zdecydowanie dominują obcokrajowcy. Stanowili oni w ubiegłym roku prawie 70 proc. poszukiwanych w związku ze wspomnianym artykułem.

Przypomnijmy, że w lipcu rozbito transgraniczną grupę przestępczą zajmującą się przemytem migrantów-obywateli państw Bliskiego Wschodu z Białorusi do krajów Europy Zachodniej.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz