Centrala rosyjskiej Floty Czarnomorskiej na okupowanym przez Rosję Półwyspie Krymskim została ostrzelana przez drona – poinformowało w sobotę Radio Wolna Europa – Radio Wolność.

Jak poinformowało w sobotę Radio Wolna Europa – Radio Wolność, centrala rosyjskiej Floty Czarnomorskiej na okupowanym przez Rosję Półwyspie Krymskim została ostrzelana przez drona.

Informację potwierdziła rosyjska administracja, Michaił Razwożajew, administrator portowego miasta Sewastopol, napisał na Telegramie, że dron uderzył w dach budynku, ale nie było ofiar.

W mediach społecznościowych opublikowano film przedstawiający dym unoszący się nad budynkiem.

Silna eksplozja była słyszana w Sewastopolu o godzinie 8:17 czasu lokalnego – podała ukraińska agencja prasowa Unian.

Jak poinformowała w czwartek agencja prasowa Reuters powołując się na trzy lokalne źródła, w czwartek co najmniej cztery eksplozje wybuchły na obszarze w pobliżu dużego rosyjskiego lotniska wojskowego na półwyspie krymskim.

Źródła podały, że wybuchy miały miejsce w pobliżu bazy Belbek, na północ od Sewastopola.

Zobacz też: Media: Kolejne eksplozje na Krymie. Kłęby dymu nad bazą rosyjskich wojsk

Gubernator Sewastopola, powołując się na “wstępne informacje” powiedział, że rosyjskie siły przeciwlotnicze zestrzeliły ukraińskiego drona. „Nie ma uszkodzeń. Nikt nie został ranny” – powiedział Mychajło Razwożajew.

Eksplozje odnotowano również wokół ukraińskiego miasta Kercz, na wschodnim krańcu półwyspu krymskiego. Kercz jest bramą do mostu — zbudowanego w 2018 roku — łączącego Krym z Rosją. Ukraina twierdzi, że most jest uzasadnionym celem w jej dążeniu do zmuszenia Rosjan do opuszczenia ich ziem.

Zobacz też: Seria eksplozji w rosyjskiej bazie lotniczej na Krymie [+VIDEO] 

Kresy.pl/RWE-RW/Unian

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply