Znana ze swoich długoletnich powiązań z Partią Republikańską Georgette Mosbacher ma zostać nowym ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Informację podał na Twitterze amerykański dziennikarz polskiego pochodzenia Jack Posobiec. Mosbacher to była żona sekretarza handlu w administracji George’a H.W. Busha Roberta Mosbachera. Swego czasu zasiadała w narodowym komitecie Partii Republikańskiej i przewodziła  stowarzyszeniu republikańskich gubernatorów. Od lat zajmuje się też działalnością biznesową w branży kosmetycznej.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

„Od czasu administracji Nixona, Mosbacher stała się jedną z najbardziej znaczących dam w kręgach republikańskich w Waszyngtonie i Nowym Jorku, zadziorną rudowłosą i entuzjastyczną gospodynią dla polityków i szefów państw, której książeczka czekowa i przyjęcia kupiły jej wpływy w Partii Republikańskiej” – pisał o Mosbacher Carson Griffith w artykule na łamach W Magazine. Mosbacher od długich lat zna się z Donaldem Trumpem

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl / Twitter / Wmagazine.com

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz