Posłowie Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej nie głosowali nad przyjęciem uchwały o potępieniu ideologii i skutków rewolucji bolszewickiej.

W uchwale można przeczytać: Każdy cywilizowany człowiek powinien odrzucić zło niesione przez ideologię komunistyczną, nawet gdy przybiera ona szaty rzekomej sprawiedliwości społecznej. Dodano także: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej świadom wartości i wielkiego dorobku cywilizacji łacińskiej, do zniszczenia których dążyła rewolucja i jej realizatorzy, potępia ideologię, jaka legła u podłoża zbrodni i stała się jej usprawiedliwieniem, doprowadzając do tragedii wielu milionów ludzi.

Uchwała została przyjęta 283 głosami, bez sprzeciwu. Jednak jak wskazują informacje udostępnione przez Sejm ,niemal wszyscy członkowie PO i Nowoczesnej wyjęli karty, kiedy doszło do głosowania nad uchwałą. Piotra Misiło z PO stwierdził w serwisie Twitter, że język jakim napisano dokument był „żenujący”.

CZYTAJ TAKŻE: Nowoczesna nie pozwoliła na potępienie rewolucji październikowej w Sejmie

Sejm informuje, że wszyscy posłowie Platformy Obywatelskiej obecni na sali plenarnej w liczbie 136 osób wyjęli karty do głosowania. Wśród członków Nowoczesnej tak samo zrobiło 25 osób.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jednocześnie klub PO we własnym zakresie przyjął własną wersję uchwały potępiającą ideologię oraz skutki rewolucji bolszewickiej. Klub miał ją przyjąć przez aklamację, a treść została udostępniona w serwisie Twitter.

W rocznicę rewolucji październikowej, 9 listopada tego roku Sejm miał przyjąć przez aklamację uchwałę zawierającą potępienie jej, a także stojących za nią ideologii i skutków. Na przeszkodzie stanęła wtedy Nowoczesna. Sejm uczcił wtedy ofiary rewolucji minutą ciszy.

Kresy.pl / wprost.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz