Nowoczesna nie pozwoliła na potępienie rewolucji październikowej w Sejmie

Sejm miał przyjąć rezolucję zawierającą potępienie rewolucji październikowej, jej ideologii i skutków, jednak zaprotestowała Nowoczesna.

W nocy z 6 na 7 listopada miała miejsce setna rocznica wybuchu rewolucji październikowej. W jej wyniku śmierć poniosło miliony ludzi, a kolejne musiały żyć w zniewoleniu pod władzą komunistów.

W trakcie drugiego dnia trwającego posiedzenia Sejmu parlament miał przyjąć przez aklamację specjalną uchwałę w której potępiono rewolucję październikową. Nie stało się tak z powodu protestu Nowoczesnej, która się jej sprzeciwiła.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Nowoczesna odcina się od swojego posła z powodu opaski NSZ

Z tego powodu poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski wniósł o minutę ciszy. Wniosek posła brzmiał: Panie marszałku, Wysoka Izbo, w związku z zablokowaniem przez klub Nowoczesnej projektu uchwały upamiętniającej ofiary zbrodniczej Rewolucji Październikowej, której ofiar jest ponad sto milionów, bardzo proszę panie i panów posłów o minutę ciszy, aby uczcić to zbrodnicze wydarzenie, które miało miejsce ponad sto lat temu i te ponad sto milionów ofiar zbrodniczej ideologii komunistycznej.

Posłowie z innych klubów nie kryją oburzenia z powodu zachowaniem partii Ryszarda Petru. Wyraz temu dali m. in. w serwisie Twitter.

Kresy.pl / dorzeczy.pl / dzieje.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. zefir
    zefir :

    U posła Rzymkowskiego to prawdopodobnie lapsus,przejęzyczenie.Jak bowiem w Sejmie można czcić zbrodnicze wydarzenie? Postawie Nowoczesnej trudno się dziwić.Wybrany naród nie może potępiać dzieła swego,przy czym Soros mógłby się obrazić.