Nowe drony Bayraktar TB2 dotarły na Ukrainę – twierdzi Reznikow

Według ukraińskiego ministra obrony, na Ukrainie do użytku bojowego weszły nowo przybyłe drony Bayraktar TB2, a niebawem dotrzeć mają kolejne systemy ppk Javelin i p-lot. Stinger.

Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow napisał na Facebooku, że na Ukrainę trafia coraz więcej pomocy z zagranicy. „Rośnie liczba krajów, które udzielają takiej pomocy. Przyłączają się nawet te, co do których wydawało się to niemożliwe”.

Według ministra, na Ukrainę trafiły nowe drony uderzeniowo-rozpoznawcze, Bayraktar TB2, a niebawem dotrą kolejny rakietowe systemy przeciwpancerne i przeciwlotnicze.

„Nowe bayraktary już dotarły na Ukrainę i są w służbie bojowej. Będzie więcej stingerów i javelinów” – napisał.

„Europa staje się naszym zapleczem i dostarcza nam to, co jest krytycznie konieczne dla obrony. Jesteśmy na czele wolnego świata” – zaznaczył.

Reznikow skrytykował też działania sił rosyjskich, twierdząc, że z obawy przed bezpośrednim starcie z ukraińskimi żołnierzami, decydują się one na ostrzeliwanie z dystansu miast i ludności cywilnej. „To nie są wojskowi, to terroryści, przedstawiciele państwa-terrorysty. (…) Wiele miast cierpi teraz od rosyjskiego terroru, najbardziej Charków, Mariupol i Chersoń”.

Zdaniem ukraińskiego ministra, sytuacja dowodzi, że nie ma żadnego „russkoho mira” na Ukrainie, tylko jej obywatele, różnych języków i różnych wyznań, którzy wspólnie stawiają opór najeźdźcy. Podkreślił, że wierzy w zwycięstwo w tej wojnie.

Przeczytaj: Morawiecki: Potrzebny jest plan odbudowy dla Ukrainy, w wysokości 100 mld euro

Czytaj również: Zełenski: jeśli NATO nie jest gotowe przyjąć Ukrainę, to chcemy gwarancji bezpieczeństwa

Informowaliśmy, że we wtorek Parlament Europejski zdecydowaną większością głosów przyjął niewiążącą rezolucję pt. „Rosyjska agresja przeciwko Ukrainie”. Rekomenduje ona przyznanie Ukrainie statusu państwa-kandydata do Unii Europejskiej.

Facebook / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply