W sobotę norweska policja zatrzymała obywatela tego państwa pod zarzutem przekazywania na rzecz Rosji informacji z sektora bezpieczeństwa energetycznego. Zatrzymany mężczyzna pracuje w firmie klasyfikacyjnej DNV GL AS – spółce mającej nadzorować budowę gazociągu Baltic Pipe.

Norweska policja zatrzymała w sobotę (15 sierpnia) obywatela Norwegii, któremu zarzuca się przekazywanie na rzecz Federacji Rosyjskiej informacji z sektora bezpieczeństwa energetycznego – informuje „TVP Info”. Zatrzymany mężczyzna to pracownik firmy klasyfikacyjnej DNV GL AS – spółki mającej sprawować nadzór na budową gazociągu Baltic Pipe.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Spółka Gaz-System, polski narodowy operator gazociągów przesyłowych, informowała w czerwcu bieżącego roku, że usługi Inspektora Bezpieczeństwa Żeglugi (ang. Marine Warranty Surveyor) w kwestii prac na Morzu Bałtyckim będą świadczone przez firmę należącą do międzynarodowej grupy DNV GL – Germanischer Lloyd Industrial Services GmbH.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Dania: przeciwnicy Baltic Pipe chcą zablokować inwestycję

Mężczyzna, który został zatrzymany 15 sierpnia jest pracownikiem DNV GL. Agencja „Bloomberg” podaje, że wspomnianą informację potwierdziła sama firma, deklarując współpracę z norweską policją. Zatrzymany mężczyzna jest podejrzany o szpiegostwo na rzecz Federacji Rosyjskiej.

Eksperci wspomnianej spółki mieli nadzorować budowę gazociągu, m.in. w zakresie weryfikacji dokumentacji projektowej oraz planów pracy pod względem zapewnienia bezpieczeństwa żeglugi. Mieli także sprawować bezpośredni nadzór w miejscach realizacji prac, które są związane z budową podmorskiego gazociągu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Szwedzki rząd wydał zgodę na budowę Baltic Pipe w swojej wyłącznej strefie ekonomicznej

Norweska policja potwierdziła zatrzymanie.

Zobacz także: Gaz-System: We Francji i Niemczech ruszyła produkcja stali na potrzeby Baltic Pipe

tvp.info / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz