Według sondażu IBRiS do Sejmu dostałoby się sześć ugrupowań. Niespodzianką jest uzyskanie przez ugrupowanie Kornela Morawieckiego wyniku pozwalającego na uzyskanie dotacji z budżetu.

Wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie portalu „Polityka w Sieci” wskazują, że największym poparciem cieszy się Prawo i Sprawiedliwość, na które głosować chce 41 proc. respondentów.

Dużo dalej w tyle znajduje się Platforma Obywatelska, na którą zagłosować chciałoby 20 proc. badanych. Na kolejnym miejscu znajduje się SLD i Nowoczesna, które mogą liczyć na 7 proc. głosów. Poza podium znalazł się Ruch Kukiz’15 z poparciem na poziomie 6 proc. W parlamencie znalazłoby się jeszcze PSL, które balansuje na granicy progu 5 proc.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwszy sondaż w nowym roku: siedem ugrupowań w Sejmie

Poza parlamentem, ale z możliwością uzyskania dotacji z budżetu państwa znaleźli się Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego, które wskazało 3 proc. ankietowanych. Poza Sejmem i bez dotacji z budżetu znajduje się partia Razem z 2 proc. poparcia i Wolność (Janusza Korwina-Mikkego) z 1 proc. poparcia. Ruch Narodowy uzyskał wynik zbliżony do zera.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Odpowiedź „Nie wiem/Trudno powiedzieć” wskazało 7 proc. respondentów.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz