Według sondażu IBRiS do Sejmu dostałoby się sześć ugrupowań. Niespodzianką jest uzyskanie przez ugrupowanie Kornela Morawieckiego wyniku pozwalającego na uzyskanie dotacji z budżetu.

Wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie portalu „Polityka w Sieci” wskazują, że największym poparciem cieszy się Prawo i Sprawiedliwość, na które głosować chce 41 proc. respondentów.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8702.32 PLN    (39.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Dużo dalej w tyle znajduje się Platforma Obywatelska, na którą zagłosować chciałoby 20 proc. badanych. Na kolejnym miejscu znajduje się SLD i Nowoczesna, które mogą liczyć na 7 proc. głosów. Poza podium znalazł się Ruch Kukiz’15 z poparciem na poziomie 6 proc. W parlamencie znalazłoby się jeszcze PSL, które balansuje na granicy progu 5 proc.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwszy sondaż w nowym roku: siedem ugrupowań w Sejmie

Poza parlamentem, ale z możliwością uzyskania dotacji z budżetu państwa znaleźli się Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego, które wskazało 3 proc. ankietowanych. Poza Sejmem i bez dotacji z budżetu znajduje się partia Razem z 2 proc. poparcia i Wolność (Janusza Korwina-Mikkego) z 1 proc. poparcia. Ruch Narodowy uzyskał wynik zbliżony do zera.

Odpowiedź „Nie wiem/Trudno powiedzieć” wskazało 7 proc. respondentów.

Kresy.pl / interia.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz