Federalny Urząd Ochrony Konstytucji ostrzegł, że w każdej chwili może dojść do ataku terrorystycznego z użyciem substancji takich jak rycyna.

Ostrzeżenie wydano po tym jak w zeszłym tygodniu w Kolonii aresztowano 29-letniego Tunezyjczyka, który posiadał w swoim mieszkaniu znaczne ilości trującej rycyny. Prokuratura Federalna RFN z siedzibą w Karlsruhe oskarżyła Sief Allaha H. o świadome wytwarzanie broni biologicznej.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5360.41 PLN    (24.36%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Według Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji bojownicy tzw. Państwa Islamskiego już wcześniej prowadzili eksperymenty z rycyną, a także wytwarzali ją dzięki szczegółowym instrukcjom, które znajdowały się wydanym przez ISIS podręczniku.

CZYTAJ TAKŻE: Niemcy: Aresztowano Tunezyjczyka za wytwarzanie broni biologicznej

Do Tunezyjczyka niemieckich śledczych doprowadziły zakupy internetowe, które obejmowały między innymi partię tysiąca nasion rącznika pospolitego (rycynowca) i elektryczny młynek do kawy. Rycyna znajdująca się w trzech nasionach stanowi dawkę śmiertelną dla człowieka.

Niemieckie media podały, że podejrzany przyjechał do Niemiec w listopadzie 2016 r. i do tej pory nie był notowany przez policję. Został aresztowany przez siły specjalne 12 czerwca wieczorem w zajmowanym wraz z żoną i dziećmi mieszkaniu w wieżowcu.

Kresy.pl / onet.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz