W Niemczech ok kilku tygodni trwają protesty rolników. W poniedziałek protestujący zablokowali siedzibę państwowego nadawcy NDR w Hanowerze. Rolnicy zarzucają stacji, że nie informuje w sposób rzetelny o ich protestach.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano. Około 50 pojazdów, w tym 30 ciągników rolniczych, blokowało dojazd i miejsca parkingowe przed siedzibą publicznego nadawcy NDR w Hanowerze – podaje Bild. W sieci pojawiły się liczne nagrania protestu.

“We wczesnych godzinach porannych przed siedzibę stacji podjechało około 50 pojazdów, w tym 30 ciągników, blokując drogi dojazdowe i miejsca parkingowe. Protestujący wzywali do uchylenia uchwały Bundestagu w sprawie budżetu na rok 2024, uchylenia podwyżki opłat za przejazd ciężarówkami, zniesienia podatku od CO2, utrzymania dotacji do rolniczego oleju napędowego i ograniczenia biurokracji” – pisze dziennik.

Rolnicy zarzucają stacji, że nie informuje w sposób rzetelny o ich protestach. Joachim Oelze, jeden z organizatorów protestu podkreślił, że chodzi nie tylko o NDR, lecz niemieckie media jako całość.

W ostatnich tygodniach ciągniki rolnicze wyjechały na ulice wielu europejskich miast, czego kulminacją były masowe protesty w Brukseli w czwartek, gdy przywódcy krajów UE spotkali się na unijnym szczycie. Farmerzy sprzeciwiają się m.in. unijnej polityce klimatycznej i postanowieniom wspólnej polityki rolnej UE.

Podobne protesty odbywały się także m.in. we Francji, w Irlandii, Polsce, we Włoszech, w GrecjiPortugalii, na Węgrzech i w Rumunii.

Zobacz także: Rząd chce powstrzymać kolejne blokady dróg przez rolników

bild.de / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply