Tysiące osób protestowały w sobotę w Berlinie. Uczestnicy manifestacji krytykowali obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Uważają, że naruszają one ich prawa i wolności.

W sobotę w Berlinie tysiące osób protestowały przeciwko obostrzeniom, które zostały wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa – podaje agencja „Reuters”. Protestujący są zdania, że władze naruszają prawa i wolności obywatelskie.

Zdaniem policji w luźnym zgromadzeniu udział wzięło około 15 tys. osób, m.in.: libertarianie, lojaliści konstytucyjni, a także sceptyczni względem nauki ekscentrycy – podaje agencja.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Protestujący skandowali: „Jesteśmy wolnymi ludźmi!” na melodię piosenki rockowego zespołu Queen „We Will Rock You”. Inni maszerowali z plakatami z napisem: „Robimy hałas, ponieważ kradniesz nam wolność!” oraz „Pomyśl! Nie noś maski!”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Ogniska koronawirusa w górnictwie: ponad tysiąc górników zakażonych

Od początku pandemii w Niemczech stwierdzono 210 697 przypadków zakażenia koronawirusem, zaś z powodu choroby COVID-19 zmarły 9154 osoby – wynika z najnowszego zestawienia Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w USA.

W okresie pandemii większość ludzi przestrzega restrykcji, które obejmują noszenie maseczek w sklepach, podczas gdy rząd właśnie nałożył obowiązkowe testy dla urlopowiczów, którzy powracają z obszarów wysokiego ryzyka. Jednak głośna mniejszość – podkreśla „Reuters” – odrzuca restrykcje sanitarne, sugerując, że uderzają one w wolności obywatelskie i wyrządzają nieopisane szkody społeczne i ekonomiczne.

Zobacz także: Kolejna rekordowa liczba zakażeń koronawirusem w Polsce

reuters.com / youtube.com / pap / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz