Tysiące osób protestowały w sobotę w Berlinie. Uczestnicy manifestacji krytykowali obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Uważają, że naruszają one ich prawa i wolności.

W sobotę w Berlinie tysiące osób protestowały przeciwko obostrzeniom, które zostały wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa – podaje agencja “Reuters”. Protestujący są zdania, że władze naruszają prawa i wolności obywatelskie.

Zdaniem policji w luźnym zgromadzeniu udział wzięło około 15 tys. osób, m.in.: libertarianie, lojaliści konstytucyjni, a także sceptyczni względem nauki ekscentrycy – podaje agencja.

Protestujący skandowali: “Jesteśmy wolnymi ludźmi!” na melodię piosenki rockowego zespołu Queen “We Will Rock You”. Inni maszerowali z plakatami z napisem: “Robimy hałas, ponieważ kradniesz nam wolność!” oraz “Pomyśl! Nie noś maski!”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Ogniska koronawirusa w górnictwie: ponad tysiąc górników zakażonych

Od początku pandemii w Niemczech stwierdzono 210 697 przypadków zakażenia koronawirusem, zaś z powodu choroby COVID-19 zmarły 9154 osoby – wynika z najnowszego zestawienia Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w USA.

W okresie pandemii większość ludzi przestrzega restrykcji, które obejmują noszenie maseczek w sklepach, podczas gdy rząd właśnie nałożył obowiązkowe testy dla urlopowiczów, którzy powracają z obszarów wysokiego ryzyka. Jednak głośna mniejszość – podkreśla “Reuters” – odrzuca restrykcje sanitarne, sugerując, że uderzają one w wolności obywatelskie i wyrządzają nieopisane szkody społeczne i ekonomiczne.

Zobacz także: Kolejna rekordowa liczba zakażeń koronawirusem w Polsce

reuters.com / youtube.com / pap / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply