Niemcy gwarantują bezpieczeństwo państw bałtyckich

Taką deklarację złożył Walter-Frank Steinmeyer minister spraw zagranicznych Niemiec w czasie swojej oficjalnej wizyty w Finlandii.

Jak powiedział Niemcy wzięły na siebie wielką odpowiedzialność za bezpieczeństwo państw nadbałtyckich. Podkreślał, że w skład sił szybkiego reagowania NATO weszli także żołnierze niemieccy gotowi by bronić granic Estonii, Litwy, Łotwy. Określił nawet Niemcy jako państwo „najbardziej zaangażowane” w zabezpieczenie tych krajów.

Głównym tematem rozmów Steimeyera ze swoim fińskim odpowiednikiem była kwestia konfliktu na Ukrainie.

charter97.org/kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • zan
      zan :

      Rosja jest wielokrotnie słabsza od krajów NATO, dobrze to widać w produkcji nowych systemów uzbrojenia, np. nowych samolotów – są to liczby mniejsze niż choćby te z duetu Niemcy-Francja. Pomysł, że Rosja uderzy na Niemcy jest absurdalny. Po co? Żeby schwytać niewolników? Inne, sensowniejsze warianty: 1) imperium NATO chce rozmieścić wojska przy rosyjskich granicach, a jak to z NATO bywa – muszą to robić jako ci „dobrzy”. np. Libię rozp….lili wyzwalajac Libijczyków – chyba od złota i ropy…. 2) System bankowy Zachodu wali się, a to zagraża spoistości imperium. Stan zagrożenia wojennego cementuje władzę i pacyfikuje społeczeństwo. Prędzej obstawiałbym to drugie, bo wojna światowa jest nieobliczalna. Chyba że USA szykuje jakieś wunderwaffe i pokłada w nim wielkie nadzieje.