W ramach „walki z nienawiścią”, na Facebooku i Instagramie usunięto konta magazynu Compact. Jego publikacje śledziło na tych serwisach ok. 90 tys. Niemców.

Według doniesień nadawców publicznych Westdeutscher Rundfunk (WDR) i Norddeutscher Rundfunk (NDR), Facebook i Instagram zablokowały strony popularnego, określanego przez liberalne media jako „prawicowo-populistyczny”, magazynu Compact. Od piątkowego wieczoru wybrane treści lub całe strony przestały być dostępne. Rzeczniczka Facebooka potwierdziła to niezapowiedziane działanie.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1741.62 PLN    (7.91%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Google dobrowolnie przekazywał dane „skrajnie prawicowych użytkowników” organom ścigania

Zabraniamy organizacjom i osobom prywatnym korzystania z naszych usług, jeśli są one systematycznie wykorzystywane do ataków na ludzi ze względu na pochodzenie, narodowość i płeć. Dlatego usunęliśmy magazyn „Compact” z Facebooka i Instagramu – powiedziała rzeczniczka.

Jak zauważa Deutsche Welle, Compact znany jest z tzw. „prawicowych teorii spiskowych”. Magazyn promował m.in. sobotnią manifestację przeciwko obostrzeniom związanym z pandemią koronawirusa. Jak informowaliśmy, brało w niej udział szacunkowo od 18 do 30 tys. demonstrantów. Do protestu wzywali m.in. politycy AfD.

CZYTAJ TAKŻE: Trump: Facebook i Google są kontrolowane przez skrajną lewicę. Trzeba to zmienić

Niemiecki Urząd Ochrony Konstytucji określił publikacje Compactu jako należące do nurtu „Nowej Prawicy”. W marcu służby zakwalifikowały magazyn jako podejrzany o „prawicowy ekstremizm”.

Jak pisaliśmy, Facebook znajduje się od końca czerwca pod mocną presją – najwięksi reklamodawcy zdecydowali się na jego bojkot, w celu wymuszenia na nim aktywniejszej walki z „mową nienawiści”.

CZYTAJ TAKŻE: Facebook grozi usunięciem strony Kresy.pl z powodu historycznego zdjęcia. Pozwól nam się bronić

Kresy.pl / dw.com / eu-journalists.eu

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz