W ramach „walki z nienawiścią”, na Facebooku i Instagramie usunięto konta magazynu Compact. Jego publikacje śledziło na tych serwisach ok. 90 tys. Niemców.

Według doniesień nadawców publicznych Westdeutscher Rundfunk (WDR) i Norddeutscher Rundfunk (NDR), Facebook i Instagram zablokowały strony popularnego, określanego przez liberalne media jako „prawicowo-populistyczny”, magazynu Compact. Od piątkowego wieczoru wybrane treści lub całe strony przestały być dostępne. Rzeczniczka Facebooka potwierdziła to niezapowiedziane działanie.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

CZYTAJ TAKŻE: Google dobrowolnie przekazywał dane „skrajnie prawicowych użytkowników” organom ścigania

Zabraniamy organizacjom i osobom prywatnym korzystania z naszych usług, jeśli są one systematycznie wykorzystywane do ataków na ludzi ze względu na pochodzenie, narodowość i płeć. Dlatego usunęliśmy magazyn „Compact” z Facebooka i Instagramu – powiedziała rzeczniczka.

Jak zauważa Deutsche Welle, Compact znany jest z tzw. „prawicowych teorii spiskowych”. Magazyn promował m.in. sobotnią manifestację przeciwko obostrzeniom związanym z pandemią koronawirusa. Jak informowaliśmy, brało w niej udział szacunkowo od 18 do 30 tys. demonstrantów. Do protestu wzywali m.in. politycy AfD.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Trump: Facebook i Google są kontrolowane przez skrajną lewicę. Trzeba to zmienić

Niemiecki Urząd Ochrony Konstytucji określił publikacje Compactu jako należące do nurtu „Nowej Prawicy”. W marcu służby zakwalifikowały magazyn jako podejrzany o „prawicowy ekstremizm”.

Jak pisaliśmy, Facebook znajduje się od końca czerwca pod mocną presją – najwięksi reklamodawcy zdecydowali się na jego bojkot, w celu wymuszenia na nim aktywniejszej walki z „mową nienawiści”.

CZYTAJ TAKŻE: Facebook grozi usunięciem strony Kresy.pl z powodu historycznego zdjęcia. Pozwól nam się bronić

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz