W ramach „walki z nienawiścią”, na Facebooku i Instagramie usunięto konta magazynu Compact. Jego publikacje śledziło na tych serwisach ok. 90 tys. Niemców.

Według doniesień nadawców publicznych Westdeutscher Rundfunk (WDR) i Norddeutscher Rundfunk (NDR), Facebook i Instagram zablokowały strony popularnego, określanego przez liberalne media jako „prawicowo-populistyczny”, magazynu Compact. Od piątkowego wieczoru wybrane treści lub całe strony przestały być dostępne. Rzeczniczka Facebooka potwierdziła to niezapowiedziane działanie.

CZYTAJ TAKŻE: Google dobrowolnie przekazywał dane „skrajnie prawicowych użytkowników” organom ścigania

Zabraniamy organizacjom i osobom prywatnym korzystania z naszych usług, jeśli są one systematycznie wykorzystywane do ataków na ludzi ze względu na pochodzenie, narodowość i płeć. Dlatego usunęliśmy magazyn „Compact” z Facebooka i Instagramu – powiedziała rzeczniczka.

Jak zauważa Deutsche Welle, Compact znany jest z tzw. „prawicowych teorii spiskowych”. Magazyn promował m.in. sobotnią manifestację przeciwko obostrzeniom związanym z pandemią koronawirusa. Jak informowaliśmy, brało w niej udział szacunkowo od 18 do 30 tys. demonstrantów. Do protestu wzywali m.in. politycy AfD.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Trump: Facebook i Google są kontrolowane przez skrajną lewicę. Trzeba to zmienić

Niemiecki Urząd Ochrony Konstytucji określił publikacje Compactu jako należące do nurtu „Nowej Prawicy”. W marcu służby zakwalifikowały magazyn jako podejrzany o „prawicowy ekstremizm”.

Jak pisaliśmy, Facebook znajduje się od końca czerwca pod mocną presją – najwięksi reklamodawcy zdecydowali się na jego bojkot, w celu wymuszenia na nim aktywniejszej walki z „mową nienawiści”.

CZYTAJ TAKŻE: Facebook grozi usunięciem strony Kresy.pl z powodu historycznego zdjęcia. Pozwól nam się bronić

Kresy.pl / dw.com / eu-journalists.eu

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz