Niemcy: Częściowy lockdown może potrwać do wiosny

Środki częściowego lockdownu w Niemczech mogą by przedłużyć się do wiosny, jeśli infekcje nie zostaną opanowane – poinformował na łamach sobotniego wydania Die Welt minister gospodarki Niemiec Peter Altmaier.

Jak przekazał w sobotę portal Deutsche Welle, w wywiadzie dla gazety Die Welt Peter Altmaier, minister gospodarki Niemiec poinformował, że pewne aspekty lockdownu mogą pozostać w kraju aż do wiosny.

„Mamy przed sobą trzy do czterech długich zimowych miesięcy” – poinformował. „Jest możliwe, że ograniczenia będą obowiązywać w pierwszych miesiącach 2021 roku”.

Zobacz też: Ministerstwo Rolnictwa dementuje doniesienia o koronawirusie u norek w Polsce

Niemiecka kanclerz Angela Merkel wezwała w sobotę obywateli do przestrzegania ograniczeń dotyczących koronawirusa przed okresem świątecznym, mówiąc „będzie warto”.

W swoim cotygodniowym przesłaniu wideo Merkel chwaliła również Niemców za ich dyscyplinę i rozwagę w ciągu ostatnich 10 miesięcy. „Nadal pokazujmy ludziom, z czego jesteśmy zrobieni, trzymając się zasad, które obowiązują nas wszystkich teraz, zimą, przed Bożym Narodzeniem, w nowym roku. Ponieważ zobaczymy, że będzie warto” – przekonywała kanclerz.

Niemcy nałożyły częściowy lockdown na początku listopada, zamykając bary i restauracje, ale pozostawiły szkoły i sklepy otwarte. Środki powstrzymały wykładniczy wzrost przypadków koronawirusa, ale infekcje w kraju pozostają wysokie.

Zobacz też: Rosja zaszczepi 400 tys. żołnierzy przeciwko koronawirusowi

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W sobotę Niemcy zarejestrowały 21695 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa. Według Instytutu Roberta Kocha w kraju odnotowano ponad milion przypadków COVID-19 od początku pandemii. Liczba pacjentów z wirusami na oddziale intensywnej terapii wzrosła z około 360 na początku października do ponad 3500 w zeszłym tygodniu.

Według sondażu, na który powołuje się portal prawie 70% Niemców chce zostać zaszczepionych przeciwko wirusowi.

Z blisko 2000 osób, z którymi przeprowadzono wywiady, 53% stwierdziło, że chce się zaszczepić, 15% stwierdziło, że może chcieć się zaszczepić, 9% wybrało odpowiedź „raczej nie”, a 13% stanowczo odpowiedziało, że nie chce otrzymać szczepionki na koronawirusa. Blisko 10% było niezdecydowanych.

Badanie wykazało, że 42% rodziców stwierdziło, że zamierza zaszczepić również swoje dzieci.

Zobacz też: Morawiecki w rozmowie z Merkel potwierdził gotowość zawetowania budżetu UE

Kresy.pl/DW.com

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz