Zgodnie z uchwaloną w piątek nowelizacją ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, pracownik, który przebywa na izolacji i nie wykazuje objawów COVID-19 (lub przechodzi chorobę łagodnie), będzie mógł wykonywać pracę zdalną.

Sejm zdecydował, że zakażone koronawirusem osoby, przebywające w izolacji i nie wykazujące objawów COVID-19, będą mogły pracować zdalnie. Polska Agencja Prasowa (PAP) podała w piątek, że za przyjęciem nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych opowiedziało się 444 posłów, przeciwnych było 4, zaś 3 wstrzymało się od głosu.

Posłowie odrzucili wcześniej poprawki zakładające, że w czasie kwarantanny i izolacji ma przysługiwać zasiłek chorobowy w wysokości 100 proc. oraz przewidujące przedłużenie ferii zimowych na okres od 4 stycznia do 14 marca 2021 r.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Nowela przewiduje możliwość świadczenia pracy zdalnej przez pracowników, którzy zostali objęci izolacją domową, nieprzejawiających objawów COVID-19 lub przechodzący chorobę łagodnie.

W sytuacji pogorszenia stanu zdrowia pracownika w okresie, w którym wykonuje pracę zdalną podczas izolacji, uzyska on prawo do wynagrodzenia chorobowego lub do świadczenia pieniężnego z tytułu choroby za pozostały okres przebywania w izolacji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: W Rosji pandemia COVID-19 nadal narasta

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15 178 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce.

Ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło w kraju 85 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 514 osób.

pap / forsal.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz