W obozach dla migrantów w Niemczech nadal dochodzi do prześladowań chrześcijan przez muzułmanów. Prawosławny duchowny podkreśla, że niemiecka policja nie interweniuje w tych sprawach.

Zdaniem o. Daniela Irbitisa, przeora podberlińskiego prawosławnego klasztoru św. Grzegorza i członka niemieckiej rady ds. integracji, który pomaga swoim współwyznawcom z Damaszku, skala prześladowań jest bardzo duża. Jak mówi, wielu chrześcijańskich uchodźców wolałoby wrócić do Syrii, nawet mimo trwającej wojny, niż żyć w takich warunkach.

We wrześniu niemiecki dziennik „Die Welt” informował, że sytuacja chrześcijan w obozach dla uchodźców jest bardzo zła. Pisano wręcz, że muzułmanie traktują ich jak zwierzęta, m.in. grożąc im śmiercią.

O. Daniel opisał tę sytuację w liście do federalnego ministra Petera Altmaiera. Zazaczył, że chrześcijanie m.in. z Syrii i Erytrei cierpią w obozach z powodu obelg, prześladowań i przemocy. I nie są to odosobnione przypadki. Najgorszy los dotyka byłych muzułmanów, nawróconych na chrześcijaństwo, którzy jako apostaci nie mają prawa żyć. Boją się nocować w obozach dla migrantów, często szukając noclegu w kościele.

Zdaniem prawosławnego duchownego, niemieckie prawo traktować muzułmanów ulgowo. Uważa, że fakt, iż policja nie podejmuje interwencji we wspominanych sprawach, jest niedopuszczalny.

Radio Watykańskie / gosc.pl / Kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • lucy75
   lucy75 :

   Dodam, ze we Francji istnieje cos co nazywaja: NOC SWIADKOW organizowana raz na rok w kilku duzych miastach. Zapraszani sa wtedy duchowni z krajow w ktorych chrzescijanstwo jest szczegolnie przesladowane i daja oni swiadectwo. Potem czytane sa imiona i nazwiska meczennikow. Najblizsza „Nuit des témoins” 29ego stycznia w paryskiej Notre-Dame. Poruszajace…

 1. jaro7
  jaro7 :

  No właśnie ci co są naprawdę prześladowani jak chrześcijanie,jazydzi ,kurdowie nikt się tym nie przejmuje i nie zajmuje(gdzie są te lewackie organizacje),natomiast ich prześladowcy muzułmanie są traktowane jak 'święte krowy’.I jak tu nie wierzyć w teorie spiskowe.? Merkel pracuje na rzecz…NWO