Rzecznik partii Alternatywa dla Niemiec (AfD) Jörg Meuthen stwierdził podczas środowej rozmowy w telewizji Junge Freiheit Verlag (JF-TV), że „Unia Europejska jest całkowicie bezsilna w walce z koronawirusem”. „To jest godzina państw narodowych” dodał.

Rzecznik AfD zarzucił UE bezradność w walce z szerząca się pandemią. Zwrócił uwagę, że środki masowego przekazu w pełni koncentrują się na działaniach rządu, nie zwracając uwagi na konstruktywne propozycje formułowane przez partię, do której on należy. Meuthen stwierdził także, że mainstream-owa opozycja „śpi” podczas kryzysu wywołanego epidemią.

Zobacz także: Merkel: Skutki koronawirusa mogą dotknąć 60 proc. Niemców

W wywiadzie udzielonym internetowej telewizji JF-TV rzecznik AfD podkreślił, że jego partia domaga się powstrzymania niekontrolowanych – jego zdaniem – wjazdów do Niemiec oraz egzekwowania zakazu wjazdu dla osób ubiegających się o azyl. Jego zdaniem niemiecki rząd federalny zareagował zbyt „niepewnie” na obecna sytuację kryzysową. W jego opinii, niemieckie władze oraz społeczeństwo są nieprzygotowane na przetrwanie skutków pandemii COVID-19.

Stwierdził, że obecny rząd inwestuje dużo pieniędzy w sprawy związane np. z promocja ideologii Gender, nie zaś w kwestie dotyczące bezpieczeństwa oraz zdrowia publicznego.

Zdaniem parlamentarzysty, obecna sytuacja potwierdza zarzuty artykułowane przez AfD względem Unii Europejskiej. W jego opinii „Unia Europejska jest całkowicie bezsilna w walce z koronawirusem (…) To jest godzina państw narodowych”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rzecznik odniósł się także do niedawnej decyzji federalnego komitetu wykonawczego partii o rozwiązaniu frakcji „Skrzydło” wewnątrz AfD. Jego zdaniem przekształciło się ono w „partię w partii”, starając się całkowicie zdominować AfD.

Junge Freiheit Verlag / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz