Rzecznik partii Alternatywa dla Niemiec (AfD) Jörg Meuthen stwierdził podczas środowej rozmowy w telewizji Junge Freiheit Verlag (JF-TV), że “Unia Europejska jest całkowicie bezsilna w walce z koronawirusem”. “To jest godzina państw narodowych” dodał.

Rzecznik AfD zarzucił UE bezradność w walce z szerząca się pandemią. Zwrócił uwagę, że środki masowego przekazu w pełni koncentrują się na działaniach rządu, nie zwracając uwagi na konstruktywne propozycje formułowane przez partię, do której on należy. Meuthen stwierdził także, że mainstream-owa opozycja “śpi” podczas kryzysu wywołanego epidemią.

Zobacz także: Merkel: Skutki koronawirusa mogą dotknąć 60 proc. Niemców

W wywiadzie udzielonym internetowej telewizji JF-TV rzecznik AfD podkreślił, że jego partia domaga się powstrzymania niekontrolowanych – jego zdaniem – wjazdów do Niemiec oraz egzekwowania zakazu wjazdu dla osób ubiegających się o azyl. Jego zdaniem niemiecki rząd federalny zareagował zbyt “niepewnie” na obecna sytuację kryzysową. W jego opinii, niemieckie władze oraz społeczeństwo są nieprzygotowane na przetrwanie skutków pandemii COVID-19.

Stwierdził, że obecny rząd inwestuje dużo pieniędzy w sprawy związane np. z promocja ideologii Gender, nie zaś w kwestie dotyczące bezpieczeństwa oraz zdrowia publicznego.

Zdaniem parlamentarzysty, obecna sytuacja potwierdza zarzuty artykułowane przez AfD względem Unii Europejskiej. W jego opinii “Unia Europejska jest całkowicie bezsilna w walce z koronawirusem (…) To jest godzina państw narodowych”.

Rzecznik odniósł się także do niedawnej decyzji federalnego komitetu wykonawczego partii o rozwiązaniu frakcji „Skrzydło” wewnątrz AfD. Jego zdaniem przekształciło się ono w “partię w partii”, starając się całkowicie zdominować AfD.

Junge Freiheit Verlag / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply