LOT pomoże Węgrom wrócić do domu

Szefowie dyplomacji Węgier i Polski uzgodnili, że PLL LOT pomogą w powrocie do kraju Węgrom, którzy przez epidemię koronawirusa nie zdołali wyjechać i zostali w różnych krajach Azji i Ameryki Północnej.

We wtorek szef węgierskiej dyplomacji Péter Szijjártó napisał na Facebooku, że uzgodnił z szefem polskiego MSZ, Jackiem Czaputowiczem, iż Polskie Linie Lotnicze LOT pomogą w przewiezieniu z powrotem do kraju obywateli Węgier, którzy z powodu epidemii koronawirusa zostali na innych kontynentach.

Obaj ministrowie uzgodnili sprawę w rozmowie telefonicznej. Polska i Węgry będą ściśle współpracować, żeby pomóc Węgrom wrócić z Azji i Ameryki Północnej samolotami LOTu. Loty mają zostać zorganizowane w najbliższych dniach i tygodniach.

„Właśnie poczyniliśmy uzgodnienia telefoniczne z polskim ministrem spaw zagranicznych, moim kolegą i przyjacielem Jackiem Czaputowiczem” – napisał Szijjarto na Facebooku. „W następnych dniach i tygodniach sprowadzimy do domu na pokładzie samolotów LOT wielu Węgrów również z Azji i Ameryki Północnej”.

Dzień wcześniej szef MSZ Węgier poinformował, że dzięki wysiłkom węgierskich placówek dyplomatycznych w Polsce, w Budapeszcie wylądował rejs specjalny LOT z 34 Węgrami na pokładzie.

Jak pisaliśmy, w pierwszym tygodniu akcji „Lot do domu” do Polski wróciło 25,7 tys. obywateli, głównie z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, USA i Hiszpanii. Poinformowały o tym w niedzielę Polskie Linie Lotnicze LOT.

hungarytoday.hu / PAP / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply