LOT pomoże Węgrom wrócić do domu

Szefowie dyplomacji Węgier i Polski uzgodnili, że PLL LOT pomogą w powrocie do kraju Węgrom, którzy przez epidemię koronawirusa nie zdołali wyjechać i zostali w różnych krajach Azji i Ameryki Północnej.

We wtorek szef węgierskiej dyplomacji Péter Szijjártó napisał na Facebooku, że uzgodnił z szefem polskiego MSZ, Jackiem Czaputowiczem, iż Polskie Linie Lotnicze LOT pomogą w przewiezieniu z powrotem do kraju obywateli Węgier, którzy z powodu epidemii koronawirusa zostali na innych kontynentach.

Obaj ministrowie uzgodnili sprawę w rozmowie telefonicznej. Polska i Węgry będą ściśle współpracować, żeby pomóc Węgrom wrócić z Azji i Ameryki Północnej samolotami LOTu. Loty mają zostać zorganizowane w najbliższych dniach i tygodniach.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Właśnie poczyniliśmy uzgodnienia telefoniczne z polskim ministrem spaw zagranicznych, moim kolegą i przyjacielem Jackiem Czaputowiczem” – napisał Szijjarto na Facebooku. „W następnych dniach i tygodniach sprowadzimy do domu na pokładzie samolotów LOT wielu Węgrów również z Azji i Ameryki Północnej”.

Dzień wcześniej szef MSZ Węgier poinformował, że dzięki wysiłkom węgierskich placówek dyplomatycznych w Polsce, w Budapeszcie wylądował rejs specjalny LOT z 34 Węgrami na pokładzie.

Jak pisaliśmy, w pierwszym tygodniu akcji „Lot do domu” do Polski wróciło 25,7 tys. obywateli, głównie z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, USA i Hiszpanii. Poinformowały o tym w niedzielę Polskie Linie Lotnicze LOT.

hungarytoday.hu / PAP / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz