49% Polaków uważa, że sojusznicy z NATO nie pomogliby Polsce, gdyby nadeszła taka konieczność – wynika z sondażu Millward Brown dla TVN24.

36% Polaków uważa, że sojusznicy raczej nie wywiązaliby się ze swoich zobowiązań wobec Polski, gdyby ta została zaatakowana. 13% jest przekonanych, że sojusznicy zdecydowanie nie przyszliby Polsce z pomocą.



W gwarancje NATO w sposób zdecydowany wierzy 7%, 37% uważa, że sojusznicy raczej by przyszli Polsce z pomocą.

Zdania na ten temat nie ma 7% respondentów.

58% Polaków (odpowiedzi „zdecydowanie nie” i „raczej nie”) nie obawia się, że sytuacja geopolityczna rozwinie się w kierunku wojny, która miałaby objąć Polskę. 39% obawia się wojny, ale tylko 8% w sposób zdecydowany.

Sondaż dla TVN24 został zrealizowany przez Millward Brown w dniu 2 marca 2015 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie tysiąca pełnoletnich osób.

tvn24.pl / Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.



6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. robin_robinski :

    Dlaczego nie podano tej informacji w formie: „Tylko 7% Polaków wierzy w zobowiązania sojusznicze NATO”? Czyży marketingowo lepiej brzmiało „blisko połowa nie wierzy” pomijając w tytule ilość wierzących? Przecież tych wierzących jest ponad PIĘĆ RAZY MNIEJ!!! Jest to porażka POPiSowej, styropianowej propagandy. Polacy zaczynają się budzić i przeglądać na oczy. Żeby tak jeszcze przy wyborach… ehhhh – pomarzyć dobra rzecz, ale wątpię, aby banda czworga przez najbliższe 30 lat oddała Polskę Polakom…

  2. zan :

    Ogłupieni Polacy uważają swoich okupantów za sojuszników, więc dają się podpuścić tendencyjnemu pytaniu. NATO to to zbrojne ramię wielonarodowego imperium rządzonego przez żydowskich bankierów. Bardzo trudno z niego wyjść. NATO jest bardzo agresywne (atakuje często poza swoimi granicami) i nie odpuści ważnej prowincji.

  3. horodenka :

    Ambasador Rosji ma rację. Po co ? mieliby atakować Polskę. Naiwni ukraicy uwierzyli polakom takim jak: Pawel Kowal i jemu podobnym typom że Ukraina wejdzie do Unii Europejskiej i NATO i będą żylii jak pączki w maśle. Naopowiadali Im różne brednie , a biedacy stracili Krym, Lugańsk i Donieck i co najgorsze że już nigdy nie odzyskają. Ukraińcy przepędźcie P. Kowala bo On Wam glópoty opowiada.