W realizowanej na żywo relacji telewizyjnej wynika, że znaczna liczba nielegalnych imigrantów spoza Europy nadal gromadzi się na greckim brzegu rzeki Hamilo i przygotowuje do przeprawy do Macedonii. Część już jest na drugim brzegu.

Granica Macedonii znajduje się około 300 metrów od drugiego brzegu rzeki. Mimo tego, że przy próbie jej przekroczenia zginęły dziś trzy osoby, o czym pisaliśmy na naszym portalu, nadal nie brak chętnych do jej przebycia. Relacja telewizji RT wyraźnie pokazuje, że części migrantów już się to udało. Intruzi utworzyli bowiem na brodzie ludzki łańcuch, który osłabił napór nurtu na przechodzących na drugi brzeg. Nic nie wskazuje na to by greckie służby starały się zrobić cokolwiek dla poskromienia migrantów. W ośrodku po greckiej stronie granicy zgromadziło się ich około 12 tysięcy.

rt.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz