W piątek na terytorium Polski usiłowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 28 cudzoziemców – przekazała Straż Graniczna w sobotę. To m.in. obywatele Uzbekistanu, Nigerii, Mali, Jemenu. 14 cudzoziemców – ob. Iraku, Maroka, Syrii dostało się nielegalnie na stronę polską przepływając przez rzekę Świsłocz.

W dn.12.08 na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 28 cudzoziemców m. in.ob.Uzbekistanu, Nigerii, Mali, Jemenu. 14 cudzoziemców – ob. Iraku, Maroka, Syrii dostało się nielegalnie na stronę polską przepływając przez rzekę Świsłocz na odcinku #PSGBobrowniki #NaStrażyGranic – przekazała Straż Graniczna w sobotnim komunikacie.

Zobacz także: Gruzin przemycał nielegalnych imigrantów do Polski

Dzień wcześniej – w czwartek – na terytorium Polski z Białorusi usiłowało nielegalnie przedostać się 20 cudzoziemców. 10 osób dostało się na polską stronę przepływając rzekę Świsłocz.

Zobacz także: 61 nielegalnych imigrantów próbowało w weekend przedostać się przez granicę Polski z Białorusią

Straż Graniczna poinformowała w tym tygodniu o budowie bariery elektronicznej na polsko-białoruskiej granicy. „Trwa instalacja słupów pod kamery, które będą elementem bariery elektronicznej. Dzięki niej #funkcjonariuszeSG będą mogli zareagować nawet na podejścia pod linię granicy. Służby białoruskie i cudzoziemcy nie ustają w próbach uszkadzania i pokonanie bariery fizycznej” – wskazywała SG.

Zobacz także: Amnesty International Polska domaga się wpuszczenia nielegalnych imigrantów do UE

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz