Międzynarodowa organizacji humanitarna Oxfam jak co roku przed międzynarodowym forum ekonomicznym w Davos upubliczniła raport o rozwarstwieniu majątkowym na świecie.

Według raportu 2153 najbogatszych osób na świecie w 2019 roku posiadało tyle majątku co 4,6 miliarda najbiedniejszych mieszkańców globu, poinformował w poniedziałek portal Business Insider. W tym roku organizacja skupiła się na sytuacji kobiet w biednych krajach. Według jej obliczeń nieodpłatna praca kobiet i dziewcząt każdego roku przynosi gospodarce świata dochód trzy razy większy niż cały wysokich technologii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Oxfam twierdzi także, że majątek wszystkich kobiet mieszkających w Afryce równy jest majątkowi 22 najbogatszych mężczyzn świata. Według raportu  – „Nasz system ekonomiczny został zbudowany przez bogatych i potężnych mężczyzn, którzy nadal tworzą zasady i czerpią lwią część zysku. Mężczyźni na całym świecie posiadają o 50 proc. więcej bogactwa niż kobiety”.

Nieodpłatna praca kobiet w ciągu zeszłego roku miała według organizacji wartość 10,8 bilionów dol. Zaliczono do niej opiekę nad bliskimi i różnego rodzaje prace w gospodarstwie domowym. W ramach takich zajęć kobiety przepracowały w zeszłym roku średnio 12,5  mld godzin dziennie.

„Ważne jest, byśmy podkreślili, że ukrytym motorem gospodarki w rzeczywistości jest nieodpłatna praca kobiet” – Business Insider cytuje słowa Amitabha Behara, dyrektora generalnego oddziału Oxfam w Indiach.

Czytaj także: Raport IBS: Podatki w Polsce bardziej obciążają biednych

businessinsider.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz