Ukraińskie władze oficjalnie przyznają, że sesja komisji NATO – Ukraina będzie trudna do przeprowadzenia w najbliższej przyszłości.

W piątek ukraińska wicepremier Iwann Kłympusz-Cyncadze poinformowała, że sesja komisji NATO- Ukraina będzie trudna do przeprowadzenia w najbliższej przyszłości. Powodem jest trwające w dalszym ciągu blokowanie przez Węgry obrad takiego szczytu, do którego miałoby dojść podczas uroczystości.

– Niestety, sesja komisji Ukraina-NATO na poziomie głów państw i szefów rządów nie zostanie przeprowadzona – oświadczyła. Kłympusz-Cyncadze podkreśla też, że z uwagi na blokadę ze strony węgierskiej, tego rodzaju posiedzenie komisji byłoby w najbliższej przyszłości mało prawdopodobne.

Przeczytaj: Węgry uzależniają odblokowanie relacji Ukraina-NATO od zmiany ustawy oświatowej według zaleceń Komisji Weneckiej

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak podają ukraińskie media, przedstawiciele NATO twierdzą, że pomimo sprzeciwu Węgier i krytycznego listu rządu w Budapeszcie do Jensa Stoltenberga, Ukraina weźmie udział w przyszłotygodniowym szczycie NATO, w nieokreślonym na razie formacie.

112.ua / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz