Ukraińskie władze oficjalnie przyznają, że sesja komisji NATO – Ukraina będzie trudna do przeprowadzenia w najbliższej przyszłości.

W piątek ukraińska wicepremier Iwann Kłympusz-Cyncadze poinformowała, że sesja komisji NATO- Ukraina będzie trudna do przeprowadzenia w najbliższej przyszłości. Powodem jest trwające w dalszym ciągu blokowanie przez Węgry obrad takiego szczytu, do którego miałoby dojść podczas uroczystości.

– Niestety, sesja komisji Ukraina-NATO na poziomie głów państw i szefów rządów nie zostanie przeprowadzona – oświadczyła. Kłympusz-Cyncadze podkreśla też, że z uwagi na blokadę ze strony węgierskiej, tego rodzaju posiedzenie komisji byłoby w najbliższej przyszłości mało prawdopodobne.

Przeczytaj: Węgry uzależniają odblokowanie relacji Ukraina-NATO od zmiany ustawy oświatowej według zaleceń Komisji Weneckiej

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak podają ukraińskie media, przedstawiciele NATO twierdzą, że pomimo sprzeciwu Węgier i krytycznego listu rządu w Budapeszcie do Jensa Stoltenberga, Ukraina weźmie udział w przyszłotygodniowym szczycie NATO, w nieokreślonym na razie formacie.

112.ua / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz