Premier Izraela Benjamin Netanjahu przyznał, że rozważa możliwość rozszerzenia izraelskiej suwerenności na żydowskie osiedla na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Jak donosi izraelski dziennik „Haaretz”, „Premier Benjamin Netanjahu powiedział, że od jakiegoś czasu prowadzi rozmowy z administracją USA na temat możliwości rozszerzenia izraelskiej suwerenności na izraelskie osiedla na Zachodnim Brzegu. Netanjahu w niedzielę zablokował ustawę, która rozszerzyłaby suwerenność izraelską na osiedla. Forum szefów partii koalicyjnych, które zebrało się, aby podjąć decyzję o poparciu ustawy, jednomyślnie zgodziło się odroczyć debatę z uwagi na sytuację bezpieczeństwa na północy”.

Dziennik informuje, że izraelski premier uzasadniał swoją decyzję możliwymi negatywnymi reperkusjami, jakie spotkałyby Stany Zjednoczone ze strony społeczności międzynarodowej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ambasador USA w Izraelu chciał, aby Departament Stanu przestał używać określenia „okupowane terytoria” w odniesieniu do Zachodniego Brzegu

Kresy.pl / Haaretz

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz