Premier Izraela Benjamin Netanjahu spotkał się wczoraj z ambasadorami państw NATO.

Netanjahu we wtorek wskazał, że Izrael uniemożliwił uprowadzenie samolotów mających rozbić się w europejskich miastach.”Dzięki naszym służbom wywiadowczym dostarczyliśmy informacje, które powstrzymały kilkadziesiąt poważnych ataków terrorystycznych, wiele z nich w krajach europejskich” – powiedział Netanjahu dyplomatom podczas spotkania w King David Hotel w Jerozolimie.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Jak dodał: „Niektóre z nich mogły być masowymi zamachami najgorszego rodzaju, jakich doświadczyliście na ziemi europejskiej, a nawet gorsze, ponieważ miały wykorzystać lotnictwo cywilne. Izrael temu zapobiegł, a przez to pomógł ocalić wiele europejskich żyć”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Netanjahu jednak nie podał więcej szczegołów na temat tych potencjalnych zamachów. Izraelski premier stwierdził, że państwo żydowskie jest wsparciem dla zachodniego sojuszu w walce z sunnickim, jak i szyickim terroryzmem. Zauważył również, że wojna między szyitami i sunnitami będzie miała konsekwencje dla Europy. „Gdzie nastąpią skutki uboczne? W Europie. W którym kierunku popłynie ludzka fala? W kierunku Europy. Kto teraz temu zabopiega? Izrae? Tak, jedynie Izrael. Ale utrzymuję, że to nasz wspólny interes” – powiedział Netanjahu.

Izrael i NATO od dziesięcioleci prowadzą współpracę ze sobą w kwestiach bezpieczeństwa. W ubiegłym roku Izrael otworzył swoje pierwsze biuro w siedzibie NATO w Brukseli.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Izrael zapowiada kolonizację Jerozolimę

Kresy.pl / The Times of Israel

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz