Premier Izraela Benjamin Netanjahu spotkał się wczoraj z ambasadorami państw NATO.

Netanjahu we wtorek wskazał, że Izrael uniemożliwił uprowadzenie samolotów mających rozbić się w europejskich miastach.”Dzięki naszym służbom wywiadowczym dostarczyliśmy informacje, które powstrzymały kilkadziesiąt poważnych ataków terrorystycznych, wiele z nich w krajach europejskich” – powiedział Netanjahu dyplomatom podczas spotkania w King David Hotel w Jerozolimie.

Jak dodał: „Niektóre z nich mogły być masowymi zamachami najgorszego rodzaju, jakich doświadczyliście na ziemi europejskiej, a nawet gorsze, ponieważ miały wykorzystać lotnictwo cywilne. Izrael temu zapobiegł, a przez to pomógł ocalić wiele europejskich żyć”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Netanjahu jednak nie podał więcej szczegołów na temat tych potencjalnych zamachów. Izraelski premier stwierdził, że państwo żydowskie jest wsparciem dla zachodniego sojuszu w walce z sunnickim, jak i szyickim terroryzmem. Zauważył również, że wojna między szyitami i sunnitami będzie miała konsekwencje dla Europy. „Gdzie nastąpią skutki uboczne? W Europie. W którym kierunku popłynie ludzka fala? W kierunku Europy. Kto teraz temu zabopiega? Izrae? Tak, jedynie Izrael. Ale utrzymuję, że to nasz wspólny interes” – powiedział Netanjahu.

Izrael i NATO od dziesięcioleci prowadzą współpracę ze sobą w kwestiach bezpieczeństwa. W ubiegłym roku Izrael otworzył swoje pierwsze biuro w siedzibie NATO w Brukseli.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Izrael zapowiada kolonizację Jerozolimę

Kresy.pl / The Times of Israel
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz