Zmiany w rządzie ucieszyły Rafała Trzaskowskiego. Polityk zaznacza jednak, że nie spodziewa się zmian w prowadzonej przez rząd polityce.

Poseł Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski będąc w środę gościem w Porannej rozmowie RMF FM wyraził swoje zadowolenie z przeprowadzonych zmian w składzie rządu. Polityk przyznawał, że są to zmiany na lepsze.

Zniknęli najgorsi szkodnicy polskiej polityki. Należy się z tego cieszyć – mówił Trzaskowski zaznaczając, że należy poczekać jeszcze na zmianę polityki rządu, którą jego zdaniem kreuje Jarosław Kaczyński. „Zobaczymy, czy dalej wszystkie decyzje będzie podejmował Jarosław Kaczyński.” – zaznaczał.

Jako najgorszych ministrów, którzy zostali usunięci, Trzaskowski wymienił ministra obrony Antoniego Macierewicza i ministra ochrony środowiska Jana Szyszkę. Posła PO cieszy także zdymisjonowanie ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła. Trzaskowski pochwalił również nominację Jacka Czaputowicza na stanowisko ministra spraw zagranicznych. Powtarzał jednak, że nie jest jasne, czy nowe postaci w rządzie będą mogły prowadzić niezależną politykę.

Na przykład profesor Czaputowicz, skądinąd ekspert i osoba, o której nie mogę nic złego powiedzieć, ale pytanie – czy on będzie miał jakikolwiek manewr niezależności do tego, żeby prowadzić sensowną politykę. – pytał Trzaskowski.

Były minister administracji i cyfryzacji oraz wiceminister spraw zagranicznych przyznał, że rekonstrukcja rządu jest problemem dla PO.

Jeżeli sam prezes Kaczyński poszedł po rozum do głowy i tych największych szkodników postanowił wymienić, jest to takie klasyczne abecadło polityczne. Jarosław Kaczyński jest wytrawnym politykiem. Najpierw puścił “team demolka”, który zniszczył to, co trzeba było zniszczyć, łącznie z podeptaniem polskiej konstytucji. A w tej chwili wprowadza ludzi dużo bardziej stonowanych. – mówił pytając, czy „wszyscy się na to nabiorą”. Jego zdaniem polityka rządu „pozostanie ta sama”.

Przypomnijmy, że w ramach rekonstrukcji rządu ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego zastąpił Jacek Czaputowicz. Ministrem zdrowia został Łukasz Szumowski, ministrem ochrony środowiska Henryk Kowalczyk. Mariusz Błaszczak przeniesie się z fotela szefa MSWiA na fotel szefa MON, w miejsce zdymisjonowanego Antoniego Macierewicza. Szefem MSWiA został Joachim Brudziński. Zgodnie z zapowiedziami, odnotowanymi także na naszym portalu, ministrem finansów została Teresa Czerwińska, urodzona na Kresach Wschodnich I Rzeczpospolitej, w Dyneburgu na terytorium obecnej Łotwy. Funkcję ministra inwestycji i rozwoju, które to obowiązki wypełniał dotychczas sam premier, objął Jerzy Kwieciński. Na nowe stanowisko ministra przedsiębiorczości i technologii, częściowo pokrywające się z kompetencjami dawnego ministra cyfryzacji, powołano Jadwigę Emilewicz.

Kresy.pl / RMF FM

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply