Premier Izraela Benjamin Netanjahu pogratulował w niedzielę Joe Bidenowi i Kamali Harris zwycięstwa, wskazując na jego „długie i ciepłe osobiste stosunki” z prezydentem elektem i określając go jako „wielkiego przyjaciela Izraela”.

W niedzielę rano przy pomocy mediów społecznościowych, premier Izraela Benjamin Netanjahu pogratulował Joe Bidenowi i Kamali Harris zwycięstwa w wyborach prezydenckich,

„Gratulacje dla Joe Bidena i Kamali Harris. Joe, od prawie 40 lat mamy długie i ciepłe relacje osobiste i znam cię jako wielkiego przyjaciela Izraela. Z niecierpliwością czekam na współpracę z wami w celu dalszego wzmocnienia specjalnego sojuszu między Stanami Zjednoczonymi a Izraelem” – napisał na Twitterze.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1109.18 PLN    (5.04%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Niedługo potem podziękował dotychczasowemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi „za przyjaźń, jaką okazałaś państwu Izrael i mnie osobiście, za uznanie Jerozolimy i Golanu, za przeciwstawienie się Iranowi, za historyczne porozumienia pokojowe i za doprowadzenie do sojuszu amerykańsko-izraelskiego na niespotykane dotąd wyżyny”.

Jak poinformowaliśmy wcześniej na naszym portalu, biorąc pod uwagę, że Benjamin Netanjahu nawiązał szczególnie bliskie stosunki z prezydentem Trumpem, otoczenie premiera obawia się zwycięstwa Joe Bidena w wyborach prezydenckich.

Członkowie Likudu uważają, że strata Trumpa może źle wpłynąć na Netanjahu, a także sprawić, że Waszyngton będzie bardziej ostrożny w starciach z instytucjami ONZ w imieniu Izraela.

„Teraz powiedzą Netanjahu: twojego przyjaciela nie ma, więc ty też odejdziesz” – powiedział starszy członek Likudu portalowi, odnosząc się do przeciwników premiera.

„Teraz będą rozmawiać o tym, jak Netanjahu zerwał więzi z Demokratami, jaką cenę wszyscy zapłacimy i jak on – który zna Amerykę lepiej niż ktokolwiek inny – postawił na niewłaściwego konia” – przekazuje portal powołując się na anonimowego członka partii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Joe Biden, kandydat demokratów, pokonał w wyborach prezydenckich w USA ubiegającego się o reelekcję Donalda Trumpa – podała w sobotę agencja Associated Press. Podobne komunikaty opublikowały także CNN oraz NBC. Komunikaty amerykańskich mediów bazują na twierdzeniu, że kandydat Demokratów zwyciężył w Pensylwanii, która zapewnia 20 głosów elektorskich. Joe Biden odniósł się do komunikatów medialnych. „Jestem zaszczycony zaufaniem, jakim obdarzyli mnie Amerykanie” – powiedział.

Kresy.pl/Twitter

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz