Neobanderowska Swoboda oburzona zakazem banderyzmu w Polsce

Według neobanderowskiej partii Swoboda mówienie o zbrodniach ukraińskich nacjonalistów to kremlowska propaganda.

Na stronie, posiadającej reprezentację w ukraińskim parlamencie, neobanderowskiej partii Swoboda, w sobotę pojawił się komentarz dotyczący przyjęcia przez Polskę nowelizacji ustawy o IPN, zakładającej wprowadzenie kar za „kłamstwo wołyńskie” i zaprzeczanie ludobójstwu dokonanym na Polakach przez Ukraińców na Kresach.

Wedle komunikatu Swobody nowa ustawa jest wrogim Ukrainie, a przyjaznym Moskwie aktem politycznym. Neobanderowcy twierdzą, że ustawa jest tanim populizmem skierowanym w stronę części polskiej opinii publicznej, a także zaprzeczeniem prawa Ukraińców do ich własnej państwowości i narodowej godności. Swoboda stwierdza, że ustawa powtarza propagandę Kremla w kwestii fikcyjnych zbrodni ukraińskich nacjonalistów.

ZOBACZ TAKŻE: Wjatrowycz o ustawie o „kłamstwie wołyńskim”: z moimi poglądami w Polsce trafiłbym do więzienia

Swoboda twierdzi również, że przedstawiciele Sejmu nie pamiętają już o polskich obozach koncentracyjnych takich jak Bereza Kartuska i zakazują wspominać o współpracy polskiego rządu z Trzecią Rzeszą przy rozbiorach Czechosłowackich. Zdaniem przedstawicieli neobanderowców ma to świadczyć o cynicznych, podwójnych standardach polskiej elity.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Takie decyzje polskiego Sejmu pozostają bezprecedensowe w obliczu ukraińskich prób odbudowy dobrosąsiedzkich stosunków z Polską – twierdzą działacze Swobody.

Uważamy przyjęcie takiego pakietu ustaw za bezpośrednią ingerencję w wewnętrzne sprawy Ukrainy, a w istocie wysunięcie roszczeń terytorialnych – twierdzą neobanderowcy. Jest oczywiste dla wszystkich, że zwycięży wspólny wróg – Moskwa. Podczas gdy Ukraina krwawi, nieodpowiedzialni polscy szowiniści wykorzystują chwilową słabość Kijowa.

Swoboda twierdzi, że banderowcy bronią Polski, Europy i całego świata przed moskiewską hordą. Neobanderowcy dodają, że każdy cios w plecy Ukraińców kończył się tragicznie dla samej Polski.

Kresy.pl / svoboda.org.ua

Czytaj kolejny artykuł
4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir
    zefir :

    Nic nadzwyczajnego w tym oburzeniu,do przewidzenia bowiem były kremlowskie zwidy takich jak banderowska Swoboda.”Nowa Ustawa” jest tylko polskim antidotum na szkodliwość w Polsce Ustawy Wierchownej Rady Nr 2538-1 z dnia9 IV 2015r,faszyzującej Ukrainę i gloryfikującej ukraińskich bestialskich morderców Polaków na ziemiach rdzennie polskich.Nikt i nic bardziej nie szkodzi „ukraińskiej godności” od bezczelnej arogancji szowinistycznej Swobody.