To jest kwestia dotycząca nawet wprowadzenia może kontroli na granicy Polski z Niemcami – oświadczył wiceszef MSWiA Maciej Duszczyk, odnosząc się do sprawy podrzucania Polsce imigrantów przez Niemców.

Wiceminister Duszczyk w sobotę w TVN24 komentował rozmowy ze stroną niemiecką dotyczące nielegalnej imigracji. Dotyczyły m.in. incydentu, do którego doszło 14 czerwca w Osinowie Dolnym (woj. zachodniopomorskie), gdzie niemiecka Policja pozostawiła pięcioosobową rodzinę Afgańczyków, której wcześniej odmówiono wjazdu na teren Niemiec. Jego zdaniem, dotychczas mieliśmy do czynienia z jednym przypadkiem, kiedy procedury zostały “absolutnie nadużyte”.

“Po to, by granicę na Zachodzie, z Niemcami monitorować, patrzeć, co się może dziać, zdecydowaliśmy się wczoraj, tak absolutnie ad hoc, powołać specjalną grupę na poziomie wiceministrów” – oświadczył. Jej przewodniczącym, z polskiej strony, jest Duszczyk.

Jak dodał wiceminister, polsko-niemiecką grupę powołano nie tylko ze względu na incydent z migrantami, ale też ze względu na to, że Niemcy wprowadziły kontrole na polsko-niemieckiej granicy.

Czytaj: Media: Niemcy ponownie podrzucili imigrantów do Polski

“Mamy 3-kilometrowe korki TIR-ów i musimy znaleźć rozwiązania takie, które będą brały pod uwagę z jednej strony lokalną społeczność, ale też biznes, który na tym traci” – powiedział.

Odnosząc się do podrzucenia Polsce imigrantów Duszczyk ocenił, że reakcja Polski była “bardzo jednoznaczna”. “Zobaczymy jak będzie dalej. Jeżeli będą się powtarzały, nasza reakcja będzie dużo bardziej ostra” – oświadczył.

Dopytywany co ma na myśli, kontynuował: “To jest kwestia dotycząca nawet wprowadzenia może kontroli na granicy Polski z Niemcami”.

gazetaprawna.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaro7
    jaro7 :

    hahaha,ktoś to poważnie potraktował te wypociny Duszczyka?! Co Tusk “pogada” ze scholzem a potem powie do otumanionych mediów że on się nie da ograć i wszystko załatwił a niemcy przeproszą?ten nierząd tak sie kompromituje że gdyby mieli odrobinę honoru toby sie do dymisji podali.