Wielka Brytania i Niemcy po raz pierwszy wezmą udział we wspólnych operacjach powietrznych nad Estonią – ogłosił brytyjski minister obrony Ben Wallace. Działania będą odbywały się w ramach misji NATO z zakresu Air Policing.

Około 300 żołnierzy brytyjskich sił powietrznych zostanie wysłanych do Estonii. Wezmą udział w misji NATO z zakresu Air Policing – przekazał Wallace. Brytyjscy piloci będą współpracować z myśliwcami Typhoon niemieckich sił powietrznych w „zintegrowanych” misjach – podaje Sky News w poniedziałek.

Wallace pochwalił demonstrację „jedności” NATO. Podkreślił, że brytyjscy żołnierze w Estonii będą “odgrywać kluczową rolę, zapewniając bezpieczeństwo europejskiego nieba i wzmacniając obecność NATO we wschodniej Europie”.

Jak wskazał brytyjski minister, to demonstracja “woli utrzymania pokoju i bezpieczeństwa w całym regionie”.

Jak informowaliśmy, pod koniec lutego br. brytyjski minister obrony zadeklarował gotowość do wysłania swoich myśliwców państwom, które zdecydowałyby się wysłać Ukrainie swoje stare myśliwce MiG-29 lub inne maszyny poradzieckie.

Wallace zadeklarował, że Wielka Brytania jest przygotowano na dostarczenie myśliwców swoim sojusznikom z Europy, by ci mogli z kolei wysłać swoje stare, posowieckie myśliwce Ukrainie.

Zobacz także: Stany Zjednoczone zorganizowały gry wojenne dla ukraińskich oficerów

news.sky.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply