“Na pewno poniosą konsekwencje” – Mychajło Podolak ostrzegł Iran po tym, jak Kijów został ponownie zaatakowany przy pomocy irańskich dronów. Zagroził też Iranowi atakami odwetowymi.

W niedzielę doradca gabinetu Zełenskiego Mychajło Podolak zapowiedział wyciągnięcie “konsekwencji” wobec Iranu. Ma to związek z kolejnym rosyjskim atakiem na Kijów, którego dokonano przy użyciu irańskich dronów. Według urzędników był to największy atak dronów na miasto od początku wojny. “Teheran stał się kluczowym sojusznikiem Moskwy w tej wojnie, celowo zaopatrując ją w broń do ataków na cywilne miasta” – napisał Podolak na Twitterze.

“Dzisiejszy atak na Kijów z użyciem 50 dronów Shahed w Święto Miasta jest kolejnym wymownym potwierdzeniem tej prawdy. Z prawnego punktu widzenia: Iran robi to z bezpośrednim zamiarem i zdaje sobie sprawę z konsekwencji swoich działań. I na pewno poniosą konsekwencje” – dodał.

“Nie dajcie się zmylić iluzji geograficznego oddalenia lub niezrozumieniu dzisiejszych priorytetów Ukrainy” – ostrzegł. “Raz odpalony Shahed z pewnością odnajdzie drogę do swego producenta” – napisał.

Jak informowaliśmy, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przedłożył Radzie Najwyższej projekt uchwały zatwierdzającej decyzję Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony o nałożeniu sankcji na Iran. Wcześniej prezydent Ukrainy w rozmowie z włoskimi mediami powiedział, że Iran sprzedał Rosji ponad tysiąc dronów i “inną broń”.

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Kasper1
    Kasper1 :

    “Nie dajcie się zmylić iluzji geograficznego oddalenia lub niezrozumieniu dzisiejszych priorytetów Ukrainy” – ostrzegł. „Raz odpalony Shahed z pewnością odnajdzie drogę do swego producenta” – napisał. – nadwornemu pajacowi komika dokumentnie pochrzaniło się pod deklem.