Straż Graniczna opublikowała w niedzielę najnowszy raport dotyczący sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Wskazano, że ostatniej doby do Polski usiłowali dostać się nielegalnie m.in. obywatele Indii i Jemenu. “W tym roku na granicy polsko-białoruskiej zatrzymano nielegalnych migrantów pochodzących z 42 państw” – podkreśla SG.

W niedzielnym raporcie Straż Graniczna poinformowała, że poprzedniej doby do Polski usiłowały dostać się nielegalnie 32 osoby, w tym m.in. obywatele Indii i Jemenu. Zatrzymani cudzoziemcy posiadali rosyjskie wizy wydane w ostatnich dniach. “W tym roku na granicy polsko-białoruskiej zatrzymano nielegalnych migrantów pochodzących z 42 państw” – poinformowała SG.

Zobacz także: Zamaskowane osoby na polsko-białoruskiej granicy. “Posiadały radiotelefony”

Dzień wcześniej Straż Graniczna poinformowała o 107 osobach, które usiłowały nielegalnie dostać się z Białorusi do Polski. Byli wśród nich obywatele Etiopii i Maroka. Na odcinku patrolowanym przez Placówkę Straży Granicznej Płaska czterech obywateli Konga, dwóch ob. Indii i dwóch ob. Mauretanii przeprawiło się nielegalnie przez rzekę graniczną Wołkuszanka.

Z kolei za pomocnictwo zatrzymano Ukraińca, który przewoził 6 ob. Afganistanu.

W 2021 roku białoruskie władze sztucznie wywołały kryzys migracyjny. Mińsk zaczął sprzedawać “wizy turystyczne” migrantom z Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej. W efekcie tysiące nielegalnych imigrantów usiłowały przekroczyć polsko-białoruską granicę.

W naruszaniu polskiej granicy imigrantom pomagają białoruscy funkcjonariusze. Polskie władze podjęły decyzję o budowie zapory między dwoma krajami. Białorusini udostępniali imigrantom m.in. narzędzia do cięcia drutu i drabiny.

Białoruskie władze blokowały jednocześnie powrót migrantów, którym nie udało przedostać się na terytorium Polski.

Zobacz także: Straż Graniczna zaatakowana przez nielegalnych imigrantów [+VIDEO]

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply