Straż Graniczna w ostatnich dwóch dniach odnotowała 50 prób nielegalnego przedostania się do Polski na granicy z Białorusią. Od początku roku doszło łącznie do blisko 300 takich prób.

Próby przekroczenia granicy miały miejsce w rejonie placówki SG w Nowym Dworze, Białowieży i Dubiczach Cerkiewnych. W piątek Katarzyna Zdanowicz z podlaskiego oddziału SG podała, że przez placówkę w Dubiczach Cerkiewnych 24 osoby próbowały przedostać się do Polski.

“Dziesięcioosobowa grupa migrantów ujawniona została na gorącym uczynku podczas próby nielegalnego przekroczenia granicy naszego państwa” – przekazała w komunikacie.

Łącznie od początku roku na odcinku ochranianym przez Podlaski Oddział Straży Granicznej odnotowano próby osób pochodzących z dziesięciu różnych państw, w tym z Iraku, Iranu, Etiopii i Indii.

CZYTAJ TAKŻE: Straż Graniczna ujawniła 2,6 tys. nielegalnie zatrudnionych cudzoziemców – głównie obywateli Ukrainy, Gruzji i Mołdawii

Jak informowaliśmy, pod koniec ubiegłego roku wyraźnie zmniejszyła się liczba migrantów, którzy podejmowali próby nielegalnego przekroczenia granicy. W grudniu takich prób było ok. 450. W listopadzie odnotowano ich ok. 1,5 tys.

W styczniu dokonano ok. 90 prób nielegalnego przedostania się do Polski. Ponadto SG odnotowała wielodniowe okresy, kiedy nie podjęto żadnych prób. Mjr Katarzyna Zdanowicz, rzecznik Podlaskiego Oddziału SG informowała, że najprawdopodobniej duże ilości śniegu i silny mróz zniechęcały cudzoziemców.

4 lutego był ostatnim dniem bez prób nielegalnego przekroczenia granicy.

Z danych SG wynika, że do tej pory w bieżącym miesiącu doszło do łącznie 180 prób nielegalnego przekroczenia granicy.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińcy zatrzymani za organizowanie przemytu ludzi [+WIDEO]

Kresy.pl / strazgraniczna.pl 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply