Michael Adebolajo w 2013 roku brutalnie zamordował brytyjskiego żołnierza. Teraz domaga się od państwa odszkodowania za zęby wybite podczas pobytu w więzieniu.

Mężczyzna stracił zęby przed dwoma laty po uderzeniu w okno, gdy strażnicy więzienni próbowali doprowadzić go do celi. Odmówił wówczas otrzymania pomocy medycznej. W wyniku wewnętrznego śledztwa kilku oficerów zostało oczyszczonych z podejrzeń.

„Społeczeństwo słusznie sprzeciwia się roszczeniom tego człowieka. Uderzają one przecież przede wszystkim w podatników. Będziemy bronić służby więziennej przed takimi oskarżeniami”– powiedział rzecznik brytyjskiego ministerstwa sprawiedliwości. Z kolei parlamentarzyści uważają całą sytuację za absurdalną.

Wcześniej muzułmański terrorysta skarżył się na odizolowanie go od innych islamskich więźniów. Ponieważ istniały obawy, że będzie próbował radykalizować współwięźniów, przeniesiono go do innego zakładu karnego.

Adebolajo otrzymał karę dożywotniego więzienia, zaś jego wspólnik, Michael Adebowale, spędzi w więzieni co najmniej 45 lat.

Polishexpress.co.uk / Kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz