Elon Musk, dyrektor Tesli i najbogatszy człowiek na świecie, powiedział w piątek, że zrywa swoją 44-miliardową umowę kupna Twittera, ponieważ firma zajmująca się mediami społecznościowymi naruszyła wiele postanowień umowy o połączeniu.

Jak przekazała agencja prasowa Reuters, Elon Musk, dyrektor Tesli i najbogatszy człowiek na świecie, powiedział w piątek, że zrywa swoją 44-miliardową umowę kupna Twittera, ponieważ firma zajmująca się mediami społecznościowymi naruszyła wiele postanowień umowy o połączeniu.

Prezes Twittera, Bret Taylor, powiedział że ​​zarząd planuje podjąć kroki prawne w celu wyegzekwowania umowy o fuzji. „Zarząd Twittera zobowiązuje się do zamknięcia transakcji po cenie i warunkach uzgodnionych z panem Muskiem…” – napisał.

We wniosku prawnicy Muska stwierdzili, że Twitter nie odpowiedział lub odmówił odpowiedzi na wiele próśb o informacje na temat fałszywych lub spamowych kont na platformie, co ma fundamentalne znaczenie dla wyników biznesowych firmy.

„Twitter w istotny sposób naruszył wiele postanowień tej umowy, wydaje się, że złożył fałszywe i wprowadzające w błąd oświadczenia, na których opierał się pan Musk, zawierając umowę o połączeniu” – czytamy.

Musk powiedział również, że odchodzi, ponieważ Twitter zwolnił wysokich rangą dyrektorów i jedną trzecią zespołu pozyskiwania talentów, naruszając zobowiązanie Twittera do „zachowania zasadniczo nienaruszonych materialnych elementów jego obecnej organizacji biznesowej”.

Decyzja Muska prawdopodobnie doprowadzi do przedłużającej się sprzeczki prawnej między miliarderem a 16-letnią firmą z siedzibą w San Francisco.

Twitter ma nadzieję, że postępowanie sądowe rozpocznie się za kilka tygodni, a zakończy za kilka miesięcy, jak twierdzi osoba zaznajomiona ze sprawą, ma którą powołuje się Reuters.

Istnieje wiele precedensów dotyczących renegocjacji umowy. Kilka firm przeszacowało uzgodnione przejęcia przed wybuchem pandemii COVID-19  i wywołała globalny szok gospodarczy.

Kontrakt wymaga, aby Musk zapłacił Twitterowi 1 miliard dolarów, jeśli nie może sfinalizować transakcji z powodów takich jak upadek finansowania przejęcia lub zablokowanie transakcji przez organy regulacyjne. Opłata za zerwanie nie ma jednak zastosowania, gdyby Musk sam rozwiązał transakcję.

Jak informowaliśmy, Elon Musk zawarł pod koniec kwietnia umowę kupna Twittera za 44 miliardy dolarów. Prezes Tesli i najbogatszy człowiek świata miał przejąć w ten sposób kontrolę nad platformą mającą ogromne znaczenie jako tuba polityków na całym świecie i różnego rodzaju aktywistów. W maju poinformował jednak o wstrzymaniu transakcji kupna Twittera do momentu uzyskania szczegółów odnośnie liczby fałszywych kont na serwisie.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply