Elon Musk kupił Twittera

Najbogatszy człowiek świata Elon Musk zawarł w poniedziałek umowę o kupnie portalu społecznościowego Twitter – informuje agencja Reutera.

Elon Musk zawarł w poniedziałek umowę kupna Twittera za 44 miliardy dolarów. Prezes Tesli i najbogatszy człowiek świata przejmie w ten sposób kontrolę nad platformą mającą ogromne znaczenie jako tuba polityków na całym świecie i różnego rodzaju aktywistów.

Transakcja została zatwierdzona przez zarząd i obecnie podlega głosowaniu akcjonariuszy – pisze Reuters.

„Wolność słowa jest podstawą funkcjonującej demokracji, a Twitter jest cyfrowym placem miejskim, na którym debatuje się o sprawach kluczowych dla przyszłości ludzkości” – oświadczył Musk po ogłoszeniu transakcji.

Musk zapowiedział ulepszenie Twittera m.in. poprzez dodanie nowych funkcji, upublicznienie algorytmów, co ma zwiększyć zaufanie użytkowników, czy przez walkę z botami.

Miliarder, który określa się jako „absolutysta wolności słowa” w ostatnich tygodniach krytykował publicznie Twittera za stosowanie zabiegów cenzorskich.

Reuters podaje, że wieści o możliwym przejęciu platformy przez Muska wywołały radość Republikanów liczących na powrót na nią zablokowanego Donalda Trumpa.

Trump, którego firma buduje konkurencyjną platformę o nazwie Truth Social, powiedział w jednym z wywiadów, że nie wróci do Twittera.

CZYTAJ TAKŻE: Duży spadek notowań Twittera po zablokowaniu konta Donalda Trumpa

Kresy.pl / reuters.com / interia.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz