Słoweński Trybunał Konstytucyjny zalegalizował małżeństwa osób tej samej płci i adopcje – poinformował w piątek portal USNews.

Jak poinformował portal US News, słoweński Trybunał Konstytucyjny zalegalizował małżeństwa osób tej samej płci i adopcje.

Ogłaszając tę ​​wiadomość w piątek, sąd dał Zgromadzeniu Narodowemu sześć miesięcy na odpowiednią zmianę prawa. Jednak do czasu zmiany ustawy orzeczenie stało się prawem i oznacza, że ​​małżeństwo w Słowenii jest związkiem dwóch osób bez względu na płeć i osoby tej samej płci mogą wspólnie adoptować dziecko na takich samych warunkach jak małżonkowie.

Zobacz też: Ukraińscy nacjonaliści przeciw polsko-ukraińskiemu marszowi LGBT w Warszawie [+VIDEO]

Odnosząc się do małżeństwa, stwierdził, że zakaz małżeństw dla osób tej samej płci „nie może być usprawiedliwiona tradycyjnym znaczeniem małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety ani specjalną ochroną rodziny”.

Decyzja ta „nie umniejsza znaczenia tradycyjnego małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety, ani nie zmienia warunków, w jakich zawierane są małżeństwa osób płci przeciwnej”.

Zobacz też: Irlandzki ruch LGBT oskarżony o cenzurę

“Decyzja sądu w Słowenii zapadła zaledwie kilka tygodni po tym, jak rząd prawicowych konserwatystów został zastąpiony przez liberalny gabinet, na którego czele stanął Robert Golob, lider partii Ruch Wolności. Minister ds. pracy, rodziny, spraw społecznych i równych szans Luka Mesec powiedział, że zmiany w prawie, których domaga się Sąd Konstytucyjny, będą gotowe w ciągu tygodnia lub dwóch” – informuje RMF24.

Zobacz też: Ponad 200 osób aresztowanych po nielegalnej paradzie równości w Stambule

Kresy.pl/USNews/RMF24

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply