Bojownicy skrajnie nacjonalistycznego ukraińskiego ugrupowania Karpacka Sicz wypowiedzieli się przeciwko organizacji w Warszawie gejowskiej Parady Równości z udziałem Ukraińców. Paradę nazwali prowokacją wymierzoną w tradycyjne wartości i stosunki polsko-ukraińskiej.

Ukraińskie środowiska LGBT ogłosiły w maju, że w związku z brakiem możliwości zorganizowania w tym roku marszu LGBT w Kijowie, dołączą do tegorocznej Parady Równości w Warszawie, która odbędzie się 25 czerwca. “Flagi ukraińskie obok tęczowych” – cieszył się jeden z portali środowisk LGBT w Polsce. Jednak w sobotę wspólnemu marszowi polskich i ukraińskich homoseksualistów sprzeciwiło się skrajnie nacjonalistyczne ukraińskie ugrupowanie Karpacka Sicz.

W nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych członkowie grupy bojowej Karpackiej Siczy w pełnym uzbrojeniu skrytykowali przeniesienie kijowskiego marszu LGBT do Warszawy. “25 czerwca w Warszawie odbędzie się tzw. KyivPride, to znaczy zostanie zorganizowana prowokacja przez ugrupowanie LGBT” – słyszymy w nagraniu.

Bojownicy dziękowali “polskiemu narodowi i polskiemu rządowi” za udzielanie pomocy Ukrainie w wojnie z Rosją. Z ich słów wynika także, że uważają oni, iż polski rząd walczy o tradycyjne wartości, ponieważ wyrazili mu w tej sprawie wsparcie.

“Ale tutaj do nas na froncie dotarła taka wiadomość, że zboczeńcy organizują swój sabat w polskiej stolicy. Chcemy powiedzieć, że jesteśmy temu przeciwni. Opowiadamy się za tradycyjnymi wartościami” – mówił jeden z bojowników.

Inny z żołnierzy zarzucił tym, którzy “zbierają się w Warszawie”, że od 2014 roku próbują “oczernić ukraińskie wojsko”, a obecnie “życzą śmierci od rosyjskich kul” ukraińskim żołnierzom.

Jeden z mężczyzn wypowiadających się w nagraniu, noszący czapkę z polską flagą i zasłaniający twarz, czystą polszczyzną deklarował, że “w czasie gdy Ukraina stawia heroiczny opór przeciwko rosyjskiemu najeźdźcy, polscy i ukraińscy nacjonaliści stoją razem zarówno na [wojskowym] froncie, jak i na froncie walki o tradycyjne wartości”.

Nagranie kończy się okrzykiem wzniesionym przez bojowników: “Sława Ukrainie, niech żyje Polska”.

Film został zamieszczony na facebookowym profilu Karpackiej Siczy z zapowiedzią: “zatrzymamy prowokację odnośnie polsko-ukraińskich stosunków!”.

Jak pisał w 2018 r. na naszym portalu Marcin Ursyński, ukraińskie społeczeństwo zaczęto bombardować doniesieniami o postulatach mniejszości seksualnych. Ideologia gender zaczęła wkraczać do szkolnych podręczników, a jej nachalne propagowanie związane było z pojawiającymi się żądaniami Zachodu, chcącymi narzucić Ukraińcom swoje projekty społecznej inżynierii. Liberalne media próbują ocieplać wizerunek LGBT także poprzez pokazywanie domniemanych przypadków służby zadeklarowanych homoseksualistów w wojsku.

Z roku na rok coraz więcej uczestników gromadził tzw. Marsz Równości organizowanym w czerwcu w Kijowie. W 2019 roku wzięło w nim udział kilka tysięcy osób. Osobiście uczestniczył w nim ambasador Kanady Roman Waszczuk, poparcie dla kijowskiego marszu wyraziła ambasada USA na Ukrainie. Parada spotkała się z kontrmanifestacją kilkuset aktywistów organizacji nacjonalistycznych i konserwatywnych. W 2020 roku marsz LGBT w Kijowie został odwołany z powodu pandemii.

Karpacka Sicz znana jest głównie z antywęgierskich wystąpień na Zakarpaciu. W 2017 roku podczas marszu w Użhorodzie „Siczowcy” strącili z budynku rady miasta wiszącą tam legalnie węgierską flagę.

Karpacka Sicz groziła swego czasu, że będzie zabijać Węgrów z partii Jobbik i organizacji HVIM, którzy działają na terytorium ukraińskiego Zakarpacia. Region ten to historyczna część Korony św. Stefana, do Ukrainy przyłączony został w roku 1946 przez stalinowski Związek Sowiecki.

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply