Rzecznik prasowy rządu Piotr Müller przekazał, że premier Mateusz Morawiecki spotkał się w niedzielę z delegacją Izby Reprezentantów USA. Jak wskazał, rozmowy dotyczyły energetyki jądrowej w Polsce, kontraktów zbrojeniowych dla polskiej armii oraz amerykańskich inwestycji.

Rzecznik rządu poinformował o spotkaniu na Twitterze. “Premier Mateusz Morawiecki spotkał się dzisiaj w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z delegacją członków Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Ameryki, którzy zasiadają w komisji ds. energii i handlu” – oświadczył.

“Podczas spotkania omówiono kwestie związane z rozwojem energetyki jądrowej w Polsce, kontraktami zbrojeniowymi dla polskiej armii, amerykańskimi inwestycjami w Polsce oraz ryzykami wynikającymi z aktualnej sytuacji geopolitycznej” – dodał.

Zobacz także: Ambasador USA zapowiada „spektakularne inwestycje” w Polsce

Kilka dni temu, przed wylotem do USA, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że sojusz z USA będzie najważniejszym punktem polskiej prezydencji w Unii Europejskiej za niecałe dwa lata. Szef polskiego rządu zapowiedział także powstanie kolejnych magazynów NATO na terenie Polski.

Według Morawieckiego stosunki Polski z USA nigdy nie były tak dobre jak dziś, a Stany Zjednoczone „są krajem który gwarantuje bezpieczeństwo Europie, a naszej części Europy w szczególności”.

Zobacz także: Macron: Europa musi się uniezależnić od USA i nie dać się wciągnąć w konflikt o Tajwan

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply